20 Օգոստոս 2013 - 08:05 AMT
Commerzbank-ը պարգևատրել է «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ին միջազգային փոխանցումների բարձր որակի համար
2012 գործունեության արդյունքներով Եվրոպայի առաջատար առևտրային բանկերից մեկը` գերմանական Կոմերցբանկը (Commerzbank) « Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ » ՓԲԸ-ին պարգևատրել է Կոմերցբանկի միջոցով կատարված «Միջազգային վճարումների բարձր որակի համար», ասվում է հաղորդագրության մեջ:
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ » ՓԲԸ-ի կողմից Commerzbank AG կատարված փոխանցումների ավելի քան 98 տոկոսը համապատասխանել են STP որակի միջազգային ստանդարտներին, ինչի շնորհիվ Commerzbank AG-ում դրանք մշակվել են ավտոմատ կերպով` առանց մարդկային միջամտության: Այս մրցանակը մեկ անգամ ևս վկայում է « Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ » ՓԲԸ-ի անձնակազմի աշխատանքային բարձր պատասխանատվության, մասնագիտական հմտության և արհեստավարժության մասին:
Պատվավոր մրցանակը, բանկին հանձնել է Commerzbank-ի ներկայացուցիչ Մարկո Գրաֆը և նշել, որ այն հանդիսանում է բանկի հետ կայուն և արդյունավետ համագործակցության հավաստիք:

По результатам деятельности за 2012 год один из ведущих коммерческих банков Европы немецкий Commerzbank AG вручил ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» награду «За высокое качество международных платежей», осуществленных через Commerzbank AG.
Более 98% переводов, осуществленных армянским банком через Commerzbank AG соответствуют международным стандартам качества STP, благодаря которым в Commerzbank AG вышеуказанные операции обрабатываются автоматически, без человеческого вмешательства. «Данная награда еще раз подтверждает высокую ответственность и профессионализм персонала ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка», – отмечается в сообщении пресс-службы армянского банка.
Награда была вручена ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» представителем Commerzbank-а Марко Графом, который отметил, что данная награда является свидетельством стабильного и эффективного сотрудничества с армянским банком.