2013թ. հուլիսին միջին ամսական աշխատավարձը Հայաստանում կազմել է 155 008 դրամ, աճելով 3,8 տոկոսով: Ընդ որում, հուլիսին 2013թ. հունիսի համեմատ աշխատավարձի մակարդակն աճել է 5,3 տոկոսով: Միաժամանակ 2013թ. հունվար-հուլիսին աշխատավարձը կազմել է 144 850 դրամ, ինչն ավելի է 2012թ. նույն շրջանի ցուցանիշից 3,2 տոկոսով:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում 2013-ի մայսին 2012-ի նույն շրջանի համեմատ միջին ամսական աշխատավարձն ավելացել է 1,2 տոկոսով` կազմելով 127 235 դրամ, իսկ 2013-ի հուլիսին 2013-ի հունիսի համեմատ 0,6 տոկոս աճ է գրանցվել: Միաժամանակ 2013 թվականի հունվար-հուլիսին 2012թ. նույն շրջանի համեմատ աշխատավարձի աճը կազմել է 1,9 տոկոս՝ 115 745 դրամ:
Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը 2013-ի հուլիսին 2012թ. ապրիլի համեմատ կազմել է 6,5 տոկոս՝ հասնելով 186 058 դրամի: Հայաստանում 2013-ի հուլիսին 2013-ի հունիսի համեմատ միջին ամսական անվանական աշխատավարձը աճել է 1,5 տոկոսով: Միաժամանակ, 2013-ի հունվար-հուլիսին 2012թ. նույն շրջանի համեմատ աշխատավարձի մակարդակը աճել է 5,5 տոկոսով՝ կազմելով 178 230 դրամ:

Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в июле 2013 года по сравнению с аналогичным периодом 2012 года увеличилась на 3,8%, составив 155 008 драмов. При этом в июле по сравнению с июнем 2013 года уровень зарплаты увеличился на 5,3%. Одновременно в январе-июле 2013 года зарплата составила 144 850 драмов, что выше аналогичного периода 2012 года на 3,2%.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в госорганизациях среднемесячная зарплата в июле 2013 года по сравнению с аналогичным периодом 2012 года увеличилась на 1,2%, составив 127 235 драмов, а вот в июле по сравнению с июнем 2013 года был зафиксирован рост на 0,6%. Одновременно в январе-июле 2013 года по сравнению с тем же периодом 2012 года рост зарплаты составил 1,9% – 115 745 драмов.
В негосударственных организациях рост зарплаты в июле 2013 года по сравнению с аналогичным периодом 2012 года составил 6,5% – до 186 058 драмов. При этом в июле по сравнению июнем 2013 года был зафиксирован рост на 1,5%. Одновременно в январе-июле 2013 года по сравнению с тем же периодом 2012 года рост зарплаты составил 5,5% – 178 230 драмов.