Ուկրաինայում առաջին անգամ ելույթ կունենա System of a down-ի լեգենդար երաժշիտ և մենակատար Սերժ Թանկյանը, գրում է «Ռոք Կիև» կայքը և հավելում, որ երաժիշտը Կիևում իր մենահամերգը կներկայացնի սեպտեմբերի 19-ին:
Կիևյան համերգը կդառնա երաժշտի շրջագայության մեկնարկային կետը, որը նվիրված է «Orca» սիմֆոնիայի թողարկմանը: Սա առաջին լիարժեք սիմֆոնիկ ալբոմն է, բաղկացած 4 մասից, որոնք ձայնագրվել են դասական երաժշտության համար ոչ ավանդական մոտեցումների կիրառմամբ: Ուկրաինայից հետո Թանկյանը շրջագայության կմեկնի Ռուսաստանի և Եվրոպայի քաղաքներով «Կիևյան կամերատա» ուկրաինական նվագախմբի հետ:
Նվագախմբի դասական կազմից բացի ելույթների ժամանակ հնչելու է հայկական դուդուկն ու հարավմեքսիկական միրիմբան:
«Սերժ Թանկյանի վառ և էմոցիոնալ ելույնթերը դասական գործիքնեի ուղեկցությամբ, նրա հզոր ձայնը, այդ ամենը նոր հնչեղություն է հաղորդում երաժշտությանը, որը հումանիզմի և բնության հանդեպ հոգոտար վերաբերմունքի գաղափարներ է կրում, որոնք դավանում է Սերժը: Ուստի համապատասխան են նաև նրա կենցաղային պահանջները: Ամբողջ կերակուրը պետք է բնական լինի և փաթեթավորված էկոլոգիապես մաքուր նյութերով: Նաև երգիչը հոգ է տանում, որ չօգտագործված ուտեստները փոխանցվեն չունեվորներին կամ բարեգործական կազմակերպություններին»,-ասվում է «Ռոք Կիևի» հաղորդագրության մեջ:

В Украине впервые выступит легендарный музыкант, солист System of a down Серж Танкян, пишет сайт «Рок Киев» и добавляет, что музыкант представит в Киеве сольную программу 19 сентября в НД «Украина» в сопровождении украинского оркестра.
Киевский концерт станет отправной точкой в туре культового музыканта, приуроченный к выпуску симфонии «Orca» (в перев. – темный дельфин). Это первый полный симфонический альбом из четырех актов, которые были записаны с использованием нетрадиционных подходов к классической музыке. После столицы Украины Серж Танкян поедет в тур по России и городам Европы вместе с украинским оркестром «Киевская камерата».
Прежде чем приступить к выступлениям, украинский ансамбль в составе 52 человек, активно готовится к концертам Сержа Танкяна, изучая ноты симфонии на более чем 200 страницах партитуры. Помимо классического состава оркестра, во время выступлений прозвучит национальный инструмент Армении — дудук и миримба из Южной Мексики.
«Яркие и эмоциональные выступления Сержа Танкяна в сопровождении классических инструментов, мощный голос, все это придает нового значения музыке, несущие в себе прекрасные идеи гуманизма и бережного отношения к природе, которые исповедует Серж. Поэтому требования в бытовом райдере музыканта соответствующие. Вся еда, без исключения, должна быть натуральной и упакованной в экологически чистые материалы. Также певец заботится о том, чтобы неиспользованные продукты после концерта были переданы неимущим или в благотворительные организации», – отмечается в сообщении «Рок Киев».