Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում արդեն մի քանի օր է տեղյակ են, որ eBay-ում վաճառքի է հանվել Մշո Սբ Կարապետ եկեղեցուն պատկանող արծաթից պատրաստված ոսկեզօծ խաչը: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասաց Մայր Աթոռի մամուլի բաժնի աշխատակից Ժորա սարկավագը՝ հավելելով, որ փորձում են ճշտել՝ արդյո՞ք խաչն իրական է, թե կրկնօրինակ է: Հարցին՝ կգնի՞ արդյոք Էջմիածինը խաչը, սարկավագը պատասխանեց, որ քանի դեռ մանրամասները ճշտված չեն, ոչինչ չի կարող ասել:
eBay-ում արդեն մի քանի օր վաճառքի հանված Մշո Սբ Կարապետ եկեղեցուն պատկանող խաչը 70 հազար ԱՄՆ դոլար է գնահատվել: Համաձայն վաճառողի, այն կշռում է 488 գրամ, իսկ երկարությունը 38 սմ է:

23 Август 2013 - 08:50 AMT
В Первопрестольном Эчмиадзине знают, что на eBay продается наперсный крест из церкви Св.Карапета в Муше. Об этом PanARMENIAN.Net сообщил сотрудник пресс-центра диакон Жора. По его словам, Эчмиадзин пробует выяснить, действительно ли крест подлинный, или подделка. «Поскольку нам неизвестны подробности, мы не можем сказать, купит ли Эчмиадзин этот крест или нет», – сказал диакон.
На eBay вот уже несколько дней выставлен на продажу наперсный крест из церкви Св. Карапета в Муше. Стоит крест $70 тысяч. Крест сделан из серебра с позолотой, его вес 488 граммов, длина -38 сантиметров.