Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, այսօր՝ ժամը 11:00-ից 11:30-ի սահմաններում Ագարակի մարտական հենակետերից մեկում հրազենային մարմնական վնասվածքներով հայտնաբերվել են ժամկետային զինծառայողներ, շարքայիններ Նորայր Արարատի Պետրոսյանը և Արթուր Գառնիկի Ասոյանը:
Վերջիններս տեղափոխվել են Ագարակի բժշկական կենտրոն, որտեղ ստացած մարմնական վնասվածքներից Նորայր Պետրոսյանը մահացել է: Արթուր Ասոյանի կյանքին վտանգ չի սպառնում:
ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ դեպքի մանրամասները ճշտելու կապակցությամբ ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության կողմից կատարվում են անհետաձգելի քննչական գործողություններ:

On Friday, August 23, 11:30 am local time soldiers Artur Asoyan and Norayr Petrosyan were found with gunshot wounds at one of Syunik’s combat positions.
The servicemen were taken to an Agarak medical center where Petrosyan died from the wound. Artur Asoyan is out of danger.
An investigation is under way to clarify the details of the incident.
According to earlier media reports, the soldiers were injured in an Azeri shootout with the incident occurring on the border of Armenia and Nakhchivan Autonomous Republic. However, Armenian Defense Ministry hasn’t yet confirmed the information.