«Տոն տեխնոլոգիական հայության համար» խորագիրը կրող ԴիջիԹեք Էքսպո 2013 միջազգային ցուցահանդեսը տեխնոլոգիական հայությանը կներկայանա հոկտեմբերի 4-6ը, «Երևան Էքսպո» կենտրունում: Այս տարի ակնկալվում է, որ ցուցահանդեսին կմասնակցի 150 կազմակերպություն` անցած տարվա 120-ի համեմատ, իսկ այցելուների քանակը կհասնի 26.000-ի` 2012 թվականի 24.000-ի փոխարեն:
Արդեն 60 կազմակերպություն մասնակցության հայտ է ներկայացրել ցուցահանդեսին:
Արդեն 9-րդ անգամ անցկացվող միջազգային տեխնոլոգիական ցուցահանդեսի հիմնական նպատակն է ստեղծել հաղորդակցման բարենպաստ միջավայր բարձր տեխնոլոգիաների ընկերությունների, գործարար սպառողների և հասարակության միջև: Ցուցահանդեսը հայաստանյան տեղեկատվական, հեռահաղորդակցության տեխնոլոգիաների և բարձր տեխնոլոգիաների (ՏՀՏ/ԲՏ) ոլորտների իրական պատկերն ուսումնասիրելու, ձեռքբերումներին ծանոթանալու, առկա մարտահրավերներն ու հնարավորությունները տեսնելու հնարավորություն է տալիս:
ԴիջիԹեք ցուցահանդեսը կազմակերպվում է յուրաքանչյուր աշնանը, Երևանում և անցկացվում է ՀՀ վարչապետի հովանավորությամբ: Կազմակերպիչն է Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միությունը:

Yerevan Expo will be hosting DigiTec Expo 2013 titled Festival for High Tech Armenians on October 4 through 6.
The exhibit is expected to welcome 150 participating companies (up from previous year’s 120) and 26,000 visitors (up from 24.000).
60 organizations have already submitted an application for participation in the expo, among them GNC-ALFA CJSC (Rostelecom brandname), Questrade International Inc., National Instruments, Synopsis Armenia, Unicomp, Microsoft, Hybrid Solutions, Synergy International Systems, Enterprise Incubator Foundation, Yerevan Telecommunication Research Institute, American University of Armenia.
The Expo participants will present the latest innovative products and systems, engineering and high-tech solutions, mobile solutions, and software.
The main goal of the ninth international technological expo is to create favorable communication platform for high-tech companies, business customers and society. The expo gives an opportunity to access current situation in the sectors of information and communication technologies and high-tech (ICT/HT), as well as see current challenges and opportunities.
DigiTec Expo is organized every autumn in Yerevan under the patronage of the Prime Minister of Armenia. The organizer of the expo is the Union of Information Technology Enterprises, with GNC-ALFA CJSC (Rostelecom brandname) and Questrade International Inc. as sponsors.