Սեպտեմբերի 2-ից մինչև նոյեմբերի 29-ը ընկած ժամանակահատվածում «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն իր 15-ամյակի կապակցությամբ MasterCard միջազգային վճարային համակարգի հետ համատեղ իրականացնում է հատուկ ակցիա: Ցանկացած հաճախորդի ցանկության դեպքում 1 տարի ժամկետով կտրամադրվի MasterCard Standard տեսակի վճարային քարտ` առանց սպասարկմա նվճարի, չնվազող մնացորդի և համաձայն հաճախորդի կողմից նշված արժույթի, հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
MasterCard Standard ոչ չիպային քարտ ցանկացողներին Բանկն առաջարկում է ոչ չիպային MasterCard Gold տեսակի վճարային քարտ` 1 տարիժամկետով, 2000 ՀՀ դրամ սպասարկման վճարով, առանց չնվազող մնացորդի և համաձայն հաճախորդի կողմից նշված արժույթի:
Բանկի առևտրային կետերում MasterCard Maestro, MasterCard Standard, MasterCard Gold տեսակի վճարային քարտերի բոլոր քարտապաններին (POS-տերմինալներիցև e-commerce ծառայությունից օգտվող հաճախորդներին) անկանխիկ գործարքներ իրականացնելու դեպքում կապահովվի 1% cash-back:
Բանկի քարտով իրականացված յուրաքանչյուր անկանխիկգործարքի դիմաց ակցիայի մասնակիցներին կհաշվեգրվեն միավորներ: Հաղթող կճանաչվեն ամենաշատ միավորներ հավաքած մասնակիցները, որոնք կպարգևատրվեն թանկարժեք նվերներով` IPhone, IPAD, թվային տեսախցիկներ, IPOD և այլն: Ակցիայի արդյունքները կհրապարակվեն դեկտեմբեր ամսին, երբ էլ տեղի կունենա նվերների հանձնման պաշտոնական արարողությունը:

Со 2 сентября по 29 ноября ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» совместно с международной платежной системой MasterCard проводит специальную акцию, приуроченную к 15-летию банка. Всем желающим будут предоставлены платежные карты MasterCard Standard со сроком действия 1 год, без неснижаемого остатка, платы за годовое обслуживание и в указанной клиентом валюте.
Желающим приобрести нечиповые платежные карты MasterCard Standard, банк предлагает нечиповые карты MasterCard Gold со сроком действия 1 год, с платой за годовое обслуживание 2000 драмов, без неснижаемого остатка и в указанной клиентом валюте.
При оплате покупок посредством карт в различных торговых точках республики, держателям MasterCard Maestro, MasterCard Standard, MasterCard Gold (для клиентов, пользующихся POS-терминалами и услугой e-commerce) будет предоставлен cash-back в размере 1%.
За каждую совершенную безналичную операцию по карте банка участникам акции будут начисляться баллы. Победителей выберут из числа набравших наибольшее количество баллов. Им будут вручены ценные призы – IPhone 5, IPAD, цифровые видеокамеры, IPOD и др. Результаты акции будут объявлены в декабре, тогда же состоится и награждение победителей, сообщает пресс-служба банка.