ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ֆինանսավորմամբ Արմավիրի մարզի Սարդարապատ համայնքի դպրոցում բացվել է ժամանակակից կրթական միջավայրի բոլոր պահանջներին համապատասխանող դասասենյակ՝ Ստեղծագործարան: Նորարարական լուծումներով դասասենյակի ստեղծումը հնարավոր է դարձել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի, «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի և Սարդարապատի դպրոցի համագործակցության շնորհիվ:
Այստեղ տեղադրվել է էլեկտրոնային գրատախտակ (smart board), ինչպես նաև 6 նոր համակարգիչ: Ստեղծագործարանը 30 աշակերտի համար նախատեսված լուսավոր մեծ սենյակ է, որտեղ հատուկ շարժական կահույքն աշակերտներին հնարավորություն է տալիս կատարել ինչպես անհատական, այնպես էլ զույգերով կամ փոքր ու մեծ խմբերով աշխատանք: Նման միջավայրը հնարավոր է դարձնում բազմանպատակ գործունեությունը և տարբեր աշխատանքների համադրումը: Մասնավորապես` համակարգչի օգտագործմամբ և տեխնոլոգիայի կիրառմամբ դասապրոցեսի կազմակերպումը, քննարկումն ու դասախոսությունը, ընթերցանությունն ու խաղը, ասվում է ընկերության մամլո հաղորդագրության մեջ:
«Երեխային տվեք հնարավորություն, և նա ինքը կբացահայտի իր ձիրքերը: Եթե մեզ հաջողվի կրթական միջավայրը դարձնել գրավիչ` արդյունքն իրեն սպասել չի տա: Մենք առաջնորդվում ենք այդ ուղղությամբ` վստահ լինելով, որ այսօր ներդրված ջանքերը չափազանց կարևոր են լինելու վաղվա համար: Կրթության հանդեպ մեր ազգի յուրահատուկ վերաբերմունքը պետք է օգտագործել նպատակային և լավ հող նախապատրաստել հմուտ մասնագետներ ունենալու համար»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Այս տարի, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ, Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը շահագործման կհանձնի ևս մեկ ստեղծագործարան` Արագածոտնի մարզի Արտենի համայնքում։

A modern classroom opened in a school in Sardarapat community of Armenia’s Armavir province, with the support of VivaCell-MTS.
The creation of the classroom with innovative solutions became possible due to the cooperation between VivaCell-MTS, Children of Armenia Fund and Sardarapat school.
With an electronic smart board as well as 6 new computers, the classroom is designed for 30 students, where special mobile furniture allows students to perform individually, in pairs, as well as in small and large groups. Such an environment provides an opportunity to complete different types of activities – lessons with the use of modern technologies, class discussions and lectures, reading sessions and games.
“If we manage to make the learning environment more attractive, we will get the expected results within the shortest terms. Our nation's unique approach towards education should be targeted at preparing skilled professionals,” VivaCell- MTS General Manager Ralph Yirikian said.
Also this year, with the support of VivaCell-MTS, the Children of Armenia Fund will put into operation another classroom in the Arteni community of Aragatsotn province.