2013թ. I-ին կիսամյակի ընթացքում «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ անկանխիկ սպասարկման կետերում իրականացված գործարքների շրջանառության աճը կազմել է 37 %, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:
01.07.13 թ. դրությամբ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ կողմից 2013թ. առաջին կիսամյակի ընթացքում թողարկված վճարային քարտերի քանակը կազմել է 7698, որից VISA – 3787, MasterCard – 3903, ArCa -8: Ակտիվ քարտերի քանակը 01.07.13 թ. դրությամբ կազմել է 31 230, որից VISA – 20 750, MasterCard – 9 105, ArCa – 1 375,իսկ աշխատավարձային ծրագրերը`150: 2013թ. առաջին կիսամյակի ընթացքում Բանկի անկանխիկ սպասարկման կետերում իրականացված գործարքների շրջանառությունը կազմել է 1 872 757 հզ. ՀՀ դրամ, 2012 թվականի առաջին կիսամյակի համեմատությամբ աճը կազմել է 37%:
Բանկը նախատեսում է մինչև 2013թ.տարեվերջ քարտերի թիվը հասցնել մինչև 40 000, քարտային շրջանառությունը` մինչև 70 000 մլն ՀՀ դրամ, իսկ աշխատավարձային ծրագրերը` մինչև 157:

5 Сентябрь 2013 - 06:14 AMT
За I полугодие 2013 года оборот средств в торговых точках «Арэксимбанка-группы Газпромбанка» увеличился на 37 %
По состоянию на 1 июля 2013 года количество платежных карт, эмитированных ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка», составило 7698, из которых карты VISA – 3787, MasterCard – 3 903, ArCa – 8. Количество активных карт по данным на I полугодие составило 31 230, из которых VISA – 20 750, MasterCard – 9 105, ArCa – 1 375. При этом количество «зарплатных» проектов банка составило 150, сообщает пресс-служба банка.
Оборот средств в торговых точках банка за I полугодие текущего года составил 1 872 757 тыс. драм. Это на 37% больше, чем за тот же период 2012 года. В планах банка на конец 2013 года увеличить количество карт до 40 000, оборот по картам до 70 000 млн. драм, а количество зарплатных проектов до 157.