Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը 1։2 հաշվով հաղթանակ տարավ Չեխիայի հավաքականի նկատմամբ իրենց իսկ դաշտում Պրահայում։ Խաղի 31-րդ րոպեին հաշիվը բացեց մեր հավաքականի ու Մախաչկալայի «Անժիի» կիսապաշտպան Կառլեն Մկրտչյանը։ Երկրորդ խաղակեսում մեր դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին ծնկի վնասվածք ստացավ, նրան փոխարնինեց Գևորգ Կասպարովը, ով խաղադաշտ դուրս գալուց մեկ րոպե անց բաց թողեց գնդակը․ գոլի հեղինակ դարձավ Տոմաշ Ռոսիցկին։ Խաղի 90-րդ րոպեին մրցավարը ևս 4 րոպե ավելացրեց հիմնական ժամանակին, երկու րոպե անց մեր հավաքականի ու «Շախտյորի» կիսապաշտպան Գևորգ Ղազարյանը գրավեց Չեխի դարպասն ու հաղթանակ բերեց մեր հավաքականին։
Հաջորդ խաղը մեր հավաքականը կանցկացնի սեպտեմբերի 10-ին՝ ժամը 20:00-ին, Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտումԼ Հայաստանի հավաքականի կհանդիպի Դանիայի հավաքականին, որի հանդեպ արդեն մեկ հաղթանակ տարել է՝ 0:4 հաշվով իրենց դաշտում։

6 Сентябрь 2013 - 19:15 AMT
В Праге завершился матч отборочного цикла чемпионата мира-2014 между сборными Армении и Чехии. Игра завершилась со счетом 2:1 в пользу армянской сборной.
Счет на 31-й минуте открыл Карлен Мкртчян, который нанес блестящий удар в «девятку», не оставив шансов Петру Чеху. Хозяева отыгрались на 70-й минуте – Томаш Росицки пробил из-за пределов штрафной и угодил под перекладину. На второй добавленной минуте победный гол армянской сборной забил полузащитник Геворг Казарян.
Следующая игра пройдет 10 сентября, в 20:00 по ереванскому времени, а Республиканском стадионе имени Вазгена Саргсяна. Сборная Армении встретится со сборной Дании, которую она обыграла в гостях со счетом 0:4.