Սեպտեմբերի 2-8-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 34.3 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 43.7 մլն ԱՄՆ դոլար: Ինչպես հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը, դոլարային վարկերի աճ է արձանագրվել՝ 5,2 մլն դոլարով ավելի, ինչը կազմել է 43,7 մլն դոլար, նախորդ շաբաթվա 38,5 մլն դոլարի դիմաց:
Սեպտեմբերի 9-13-ը ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 77,778,121 ԱՄՆ դոլար 409.49 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 79,742,498 ԱՄՆ դոլար 410.91 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 10,550,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 409.53 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,794,114 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 409.93 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:

From Sept 2 to 8, AMD loans granted by Armenian commercial banks totaled 34.3bln, while USD loans amounted to 43,7mln, the press service of the Central Bank of Armenia reported.
USD 77,778,121 was bought at an average price of AMD 409.49/USD 1 and USD 79,742,498 sold at an average price of AMD 410.91/USD 1 at the Armenian foreign currency market during the reporting period.
Deals amounting to USD 10,550,000 at an average price of AMD 409.53/USD 1 were concluded at NASDAQ OMX Armenia.
The amount of loans provided by the Armenian commercial banks in July 2013 totaled AMD 331,772bln against AMD 329,276bln in June.
The loans given for purchase of household appliances and computers amounted to AMD 21bln, for car purchase – AMD 17,604bln and for other purposes – AMD 80,611bln.