2013 թվականի հաշվետու 6 ամսվա ընթացքում «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ում գրանցվել է ֆիզիկական անձանց ներգրավված ժամկետային ավանդների ծավալի աճ: Ինչպես հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը, 2013 թ. I-ին կիսամյակում ֆիզիկական անձանց ներգրավված ավանդների ծավալն ավելացել է 5,3 մլրդ դրամով: Ընդ որում, ռեզիդենտ ֆիզիկական անձանց ավանդների ծավալն աճել է 4,0 մլրդ դրամով: 2013 թվականի հաշվետու 6 ամսվա ընթացքում ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդները ավելացել են 430-ով, այդ թվում ռեզիդենտների ավանդները՝ 399-ով:
ֆիզիկական անձանց ներգրավված ավանդների ծավալը «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ում 2013 թվականի հունիսի 30-ի դրությամբ կազմել է 29,8 մլրդ դրամ: Ռեզիդենտների մասնաբաժինը կազմում է 23,4 մլրդ դրամ: Ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդների քանակը հաշվետու շրջանում կազմել է 4297, որից 4047-ը՝ ռեզիդենտների ժամկետային ավանդներն են:

За 6 месяцев 2013 года в ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» зафиксирован рост объема привлеченных срочных вкладов физических лиц. Как сообщает пресс-служба банка, за первое полугодие 2013 года объем привлеченных срочных вкладов физических лиц увеличился на 5,3 млрд. драмов. При этом, объем вкладов физических лиц-резидентов увеличился на 4.0 млрд. драм. За отчетные 6 месяцев 2013 года количество срочных вкладов физических лиц увеличилось на 430, из них срочные вклады резидентов – на 399.
Объем привлеченных срочных вкладов физических лиц в ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» по состоянию на 30 июня 2013 года составил 29,8 млрд. драм. При этом, на долю резидентов приходилось 23,4 млрд. драм. Количество срочных вкладов физических лиц за отчетный период составило 4297, из них 4047 – срочныe вклады резидентов.