Սեպտեմբերի 9-15-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 34.3 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 32.7 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:
Սեպտեմբերի 17-20-ը ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 75,856,916 ԱՄՆ դոլար 407.61 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 78,405,166 ԱՄՆ դոլար 409.00 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 9,700,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 407.03 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 3,073,700 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 408.40 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:

С 9 по 15 сентября объем предоставленных коммерческими банками Армении драмовых кредитов остался на уровне прошлой недели – 34,3 млрд драмов. При этом, как сообщает пресс-служба Центрального банка Армении, долларовых кредитов на этой неделе по сравнению с прошлой было выдано на 11 млн долларов США меньше – 32,7 млн долларов США.Одновременно с 17 по 20 сентября на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 75,856,916 долларов США по 407.61 драма/1 доллар США и продано 78,405,166 долларов США по 409.00 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 9,700,000 долларов США по 407.03 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на 3,073,700 долларов США по 408.40 драма/1 доллар США.