Ամերիաբանկը շարունակում է հանդես գալ ՓՄՁ-ների վարկավորման նոր ու առանձնահատուկ առաջարկով: Մինչև տարեվերջ ՓՄՁ-ները վարկ ստանալու համար որքան արագ դիմեն Ամերիաբանկ, նրանց համար այնքան շահավետ կդառնա վարկավորումը:
Բանկն իր նոր վարկառուներին հնարավորություն է ընձեռում մինչև տարեվերջ վարկի դիմաց ընդհանրապես տոկոսագումար չվճարել և դեռ ավելին` օգտվել մի շարք առավելություններից: Վարկի տրամադրման համար միջնորդավճար չի գանձվում, անշարժ գույքի` որպես գրավ ապահովագրությունը և գրավի գնահատումն իրականացվում են Բանկի միջոցների հաշվին, տրամադրվում են VISA/MC Business և/կամ Gold տեսակի միջազգային վարկային քարտեր առանց հավելյալ ապահովության:
Վարկավորման ներկայացված առաջարկից օգտվելու դեպքում ՓՄՁ-ները հնարավորություն կունենան ստանալ վարկ 5մլն դրամից մինչև 80 մլն դրամի չափով:
Նշենք նաև, որ վարկի տրամադրման նախնական հաստատման համար պահանջվում է ընդամենը երկու օր, ընդ որում, ներկայացվում են նվազագույն փաստաթղթեր:
Ամերիաբանկի այս նոր առաջարկը կնպաստի ՓՄՁ-ների գործունեության զարգացմանը, նրանց մրցակցային առավելությունների մեծացմանը:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին: Այն Հայաստանում առաջին ներդրումայինբանկն է և սկսած 2007թ-ից` տրամադրում է նորարարական բանկային ծառայությունների լայն տեսականի: «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախբանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ:

ЗАО «Америабанк» продолжает выступать с новыми и уникальными предложениями для кредитования представителей малого и среднего бизнеса (МСБ). Чем быстрее представители МСБ обратятся в банк до конца текущего года, тем более выгодным для них станет кредитование. В частности, они смогут получить возможность оформить кредит и не платить сумму по процентам, предусмотренную по кредиту. Помимо этого, не будет взиматься комиссия для выдачи кредита, а также банк берет на себя расходы по оценке и страхованию залога по кредиту. Участники новой акции получат международные кредитные карты VISA/MC Business и/или Gold.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, воспользовавшись новым предложением, представители МСБ смогут получить кредит в размере от 5 до 80 млн драмов в течение двух рабочих дней с предъявлением минимальной документации.
«Новое предложение «Америабанка» будет способствовать развитию деятельности МСБ, повышению их конкурентных преимуществ», – говорится в сообщении.