Սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 34.8 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 55.3 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:
2013թ-ի հոկտեմբերի 7-11-ը ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 70,419,209 ԱՄՆ դոլար 405.67 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 90,824,312 ԱՄՆ դոլար 407.04 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 6,800,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 408.54 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,942,346 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 406.90 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:

12 Октябрь 2013 - 05:58 AMT
С 30 сентября по 6 октября объем предоставленных коммерческими банками Армении драмовых кредитов остался практически на уровне прошлой недели – 34,8 млрд драмов. При этом, как сообщает пресс-служба Центрального банка Армении, долларовых кредитов на этой неделе по сравнению с прошлой было выдано на 22,6 млн долларов США больше – 55,3 млн долларов США.
Одновременно с 7 по 11 октября на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 70,419,209 долларов США по 405.67 драма/1 доллар США и продано 90,824,312 долларов США по 407.04 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 6,800,000 долларов США по 408.54 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на 1,942,346 долларов США по 406.90 драма/1 доллар США.