Հոկտեմբերի 21-27-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 32.4 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 41.2 մլն ԱՄՆ դոլար:
Հոկտեմբերի 28-ից նոյեմբերի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 104,363,616 ԱՄՆ դոլար 404.70 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 110,350,622 ԱՄՆ դոլար 405.96 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 9,830,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 405.42 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 2,785,986 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 405.67 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:

2 Ноябрь 2013 - 07:28 AMT
С 21 по 27 октября объем предоставленных коммерческими банками Армении драмовых кредитов остался практически на уровне прошлой недели – 32,4 млрд драмов. При этом, как сообщает пресс-служба Центрального банка Армении, долларовых кредитов на этой неделе по сравнению с прошлой было выдано на 5,3 млн долларов США больше – 41,2 млн долларов США.
Одновременно с 28 октября по 1 ноября на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 104,363,616 долларов США по 404.70 драма/1 доллар США и продано 110,350,622 долларов США по 405.96 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 9,830,000 долларов США по 405.42 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на 2,785,986 долларов США по 405.67 драма/1 доллар США.