Ադրբեջանական վոլեյբոլի «Ազերօյլ» կանանց ակումբը, որը ներկայացնում է Ադրբեջանը Չեմպիոնների լիգայում, «շատ զարմացրեց» ադրբեջանցի մարզասերներին: Ինչպես գրում է Sport.1news.az-ը, «Ազերօյլ»-ը զարմացրեց իր մարզահագուստով, որը կրկնում է Հայաստանի դրոշի գույները: Ընդ որում շերտերն այն նույն հերթականությամբ են, ինչ ՀՀ եռագույնին:
«Հետաքրքիր է` ո՞ւմ մտքով է անցել ադրբեջանական ակումբին հենց այդ մարզահագուստը հագցնելու «հանճարեղ» գաղափարը: Եթե տարբերակն առաջարկել է ինչ-որ օտարերկյա ընկերություն, ապա ինչո՞ւ է ակումբում այն հավանության արժանցել»,-հարցնում է ադրբեջանական կայքէջը:
Հայաստանի Հանրապետության դրոշը եռագույն է՝ վերևից ներքև կարմիր, կապույտ, նարնջագույն հորիզոնական հավասար շերտերով։ Կարմիր գույնը խորհրդանշում է Հայկական բարձրավանդակը, հայ ժողովրդի մշտական պայքարը հարատևման, քրիստոնեական հավատքի, Հայաստանի անկախության և ազատության համար։ Կապույտ գույնը խորհրդանշում է հայ ժողովրդի ապրելու կամքը խաղաղ երկնքի ներքո։ Նարնջագույնը խորհրդանշում է հայ ժողովրդի արարչական տաղանդը և աշխատասիրությունը։

According to the website, the Azeri team’s new uniform features the Armenian Tricolor.
“We wonder whose “brilliant” idea it was? If the uniform was offered by a foreign company, why did Azeryol approve it? Why would they use this very same succession of colors rather than the colors of Azerbaijani flag?” the website questions.
The national flag of Armenia, the Armenian Tricolor consists of three horizontal bands of equal width, red on the top, blue in the middle, and orange (also described as "colour of apricot") on the bottom.
The official definition of the colors, as stated in the Constitution of the Republic of Armenia, is: “The Red emblematizes the Armenian Highland, the Armenian people's continued struggle for survival, maintenance of the Christian faith, Armenia's independence and freedom. The Blue emblematizes the will of the people of Armenia to live beneath peaceful skies. The Orange emblematizes the creative talent and hard-working nature of the people of Armenia.”