Հոկտեմբերի 10-31-ը Armproduct.am կայքէջում անց է կացվել «Հայաստանում համաժողովրդական ապրանքանիշ-2013» քվեարկությունը, որին մասնակցել է 250 մարդ: Քվեարկության արդյունքում որոշվել է լավագույն ապրանքանիշը սննդարդյունաբերության ոլորտում:
Ինչպես մամլո ասուլիսում հայտարարեց Սպառողների աջակցության կենտրոնի տնօրեն Աշոտ Միրզոյանը, մրցույթն անցել է տասը անվանակարգերում՝ լավագույն հյութ, լավագույն պանիր, լավագույն գինի, լավագույն կոնյակ, լավագույն մսամթերք, լավագույն չիր և այլն:
Մրցույթի կազմակերպիչներն են Սպառողների աջակցման կենտրոնը և Armproduct.am կայքէջը:
Քվեարկության արդյունքում լավագույն գինի է ճանաչվել է «Վեդի Ալկոն» (ձայների 33,6 %), ԵԿԳ «Արարատ» կոնյակը (ձայների 52,4 %), լավագույն պանիր է ճանաչվել «Կալինինո» ապրանքատեսակը (ձայների 9,6%), «Աշտարակ կաթի» թթվասերը (ձայների 19,2 %), «մսամթերք» անվանակարգում հաղթել է «Becon» ապրանքանիշը (20,4 %), լավագույն հյութ է ճանաչվել Noyan ապրանքանիշը (20 %), լավագույն հանքային ջուր՝ «Բջնին» (20 %), լավագույնն է ճանաչվել նաև «Մաքուր ջուր» ապրանքանիշը (17,6 %): Պահածոների անվանակարգում լավագույնն է ճանաչվել Artfood (Արտաշատի պահածոների գործարան՝ 52 տոկոս) ապրանքանիշը, լավագույն չիր է ճանաչվել «Հայկական չիր» ապրանքանիշը (4,8 %):
Հաղթողները կստանան իրավունք օգտագործելու «Ժողովրդական ապրանքանիշ N 1 Հայաստանում» խորհրդանիշը գովազդում և ապրանքների փաթեթավորման վրա երկու տարի:

5 Ноябрь 2013 - 12:12 AMT
С 10 по 31 октября на сайте Armproduct.am прошло голосование потребителей за «Народную марку №1». В голосовании приняло участие 250 человек, которые отдали свой голос за лучшую марку в сфере пищевой промышленности Армении.
Как сообщил на пресс-конференции в Ереване председатель общественной организации «Центр содействия потребителям» Ашот Мирзоян, конкурс проходил в 10 номинациях: вино, коньяк, сыр, сметана, мясопродукты, соки, минеральная вода, освежающие напитки, консервированные продукты и сухофрукты.
Организаторами конкурса выступают общественная организация «Центр содействия потребителям» и сайт Armproduct.am.
По итогам голосования, лучшим вином стала марка «Веди Алко» (33,6% голосов), коньяка – «Арарат» (Ереванский коньячный завод, 52,4% голосов), в номинации «Сыр» – «Калинино» (9,6% голосов), «Сметана» – «Аштарак-Кат» (19,2% голосов), в номинации «Мясопродукты» победила марка «Becon» (20,4% голосов), лучшим соком – марка Noyan (20% голосов), лучшей минеральной воды был признана «Бжни» (20% голосов), освежающих напитков – «Макур Джур» (17,6% голосов). В номинации консервированных продуктов победителем стала марка Artfood (Арташатский консервный завод, 52% голосов), а сухофруктов – «Армянские сухофрукты» (4,8%).
Победители конкурса получают право в своих рекламных компаниях или на упаковке продукта в течение 2 лет использовать особый логотип с надписью «Народная марка №1».