Ամերիաբանկը հանդես է գալիս քարտային նոր արշավով. հատուկ առաջարկ` արտոնյալ պայմաններով վարկային գծի ստացման հնարավորություն բոլոր նրանց համար, ովքեր մինչև տարեվերջ ակտիվորեն անկանխիկ գործարքներ կկատարեն:
Ավելին` այն հաճախորդները, ովքեր հնարավորինս շուտ ձեռք կբերեն Ամերիաբանկի վճարային քարտ, կունենան մի շարք առավելություններ` մինչև տարեվերջ քարտի սպասարկումը կլինի անվճար (բացառությամբ քարտային փաթեթների և Visa Infinite քարտի), իսկ վարկային գծի օգտագործման համար մինչև տարեվերջ տոկոսադրույք չի կիրառվի:
Քարտային նոր արշավին կարող են մասնակցել Բանկի և' ներկայիս և' նոր քարտապանները: Ամերիաբանկի նոր քարտապանը հնարավորություն ունի բավարար վարկային պատմության դեպքում, առանց լրացուցիչ փաստաթղթերի ներկայացման, մինչև տարեվերջ կատարած միջին ամսական անկանխիկ վճարումների չափով (ամսական կտրվածքով սահմանված է նվազագույնը 3 անկանխիկ գործարք) ստանալ վարկային գիծ, որի առավելագույն սահմանաչափը կազմում է 1 մլն ՀՀ դրամ:
Ամերիաբանկի գործող քարտապանները ևս հնարավորություն ունեն բավարար վարկային պատմության դեպքում իրենց կողմից վերջին երեք ամսվա ընթացքում կատարված միջին ամսական անկանխիկ վճարումների չափով (ամսական կտրվածքով սահմանված է նվազագույնը 3 անկանխիկ գործարք) ստանալ վարկային գիծ կամ ավելացնել գործող վարկային գծի սահմանաչափը: Վարկային գծի առավելագույն սահմանաչափը կազմում է 1 մլն ՀՀ դրամ:
Ներկայացրած առաջարկների փաթեթից որքան արագ հաճախորդներն օգտվեն, այնքան նրանց համար շահավետ կդառա նոր վճարային քարտի ձեռքբերումը: Ամերիաբանկի նոր առաջարկները հաճախորդի համար շահավետ լինելով հանդերձ, կխթանեն նաև անկանխիկ գործարքների աճը, ասվում է մամլո հաղորդագրության մեջ:
Նշենք, որ ընթացիկ տարվա 9 ամսվա կտրվածքով Ամերիաբանկի քարտերով կատարված գործարքների ծավալն աճել է 20%-ով` նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի համեմատությամբ, իսկ գործարքների քանակը` շուրջ 23 %-ով: Բանկի գործող քարտերի քանակը նույն ժամանակահատվածում աճել է 25%-ով` նախորդ տարվա 9 ամսվա ցուցանիշի նկատմամբ:
Ամերիաբանկն անկանխիկ գործարքների խթանման նպատակով օրեցօր ավելացնում է POS տերմինալների քանակը: Մեկ տարվա ընթացքում Բանկի POS տերմինալներով կատարված գործարքների ծավալն աճել է 36%-ով, իսկ գործարքների քանակը` շուրջ 30 %-ով:

8 Ноябрь 2013 - 11:37 AMT
ЗАО «Америабанк» выступает с новой акцией, согласно которой, клиенты банка смогут получить кредитную линию на льготных условиях при реализации активных безналичных платежей до конца года.
Более того, те клиенты, которые по возможности быстро приобретут платежную карту «Америабанка», получать целый ряд преимуществ: до конца года обслуживание карты будет бесплатным (за исключением карточных пакетов и карты Visa Infinite), а для кредитной линии не будет примененf процентная ставка.
К новой карточной кампании могут присоединиться, как действующие, так и новые клиенты банка. Причем новые клиенты банка при наличии удовлетворительной кредитной истории смогут без представления дополнительных документов получить кредитную линию в расчете усредненного размера безналичных сделок, осуществленных до конца года (в месячном разрезе установлено минимум 3 сделки), в пределах 1 млн драмов.
Действующие клиенты банка при наличии удовлетворительной кредитной истории также получат возможность оформить кредитную линию в размере усредненного размера осуществленных безналичных платежей за последние 3 месяца (в месячном разрезе установлено минимум 3 сделки) или увеличить размер действующей кредитной линии, не превышающей 1 млн драмов.
«Насколько быстрее клиенты воспользуются представленными пакетными предложениями, настолько более выгодным станет приобретение платежной карты», – отмечается в сообщении пресс-службы банка.
По итогам 9 месяцев 2013 года объем сделок по картам ЗАО «Америабанк» увеличился на 20% по сравнению с аналогичным периодом 2012 года, а число сделок возросло на 23%. Число действующих карточек банка за отчетный период увеличилось на 25% по сравнению с 9 месяцами прошлого года.