Ամերիաբանկն առաջինը Հայաստանում իր հաճախորդներին ընձեռում է միջազգային կապիտալի շուկայում շրջանառվող Հայաստանի առաջին սուվերեն – ԱՄՆ դոլարով թողարկված եվրոպարտատոմսեր ձեռք բերելու հնարավորություն: Հայաստանի կողմից առաջին անգամ թողարկված եվրոպարտատոմսերի պահանջարկն արդեն հատել է 3 միլիարդ ԱՄՆ դոլարի սահմանը:
ՀՀ ֆինանսների նախարարության կողմից թողարկված եվրոպարտատոմսերը տեղաբաշխվել են Deutsche Bank AG-ի, HSBC Bank-ի և J.P. Morgan Securities-ի կողմից` 700 միլիոն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով, 7 տարի մարման ժամկետով և 6% տարեկան տոկոսադրույքով: Ընդ որում, տեղաբաշխման արդյունքում ձևավորվել է առաջարկվածից ավելի ցածր գին` ներդրողների համար ապահովելով 6.25% եկամտաբերություն:
«Մուդիզ» վարկանշային կազմակերպությունը Հայաստանի վարկանիշը գնահատել է Ba2-կայուն, իսկ Fitch վարկանշային գործակալությունը՝ BB-կայուն:
Ամերիաբանկի բրոքերային ծառայությունների շրջանակում հնարավոր է նաև բազմաթիվ ֆինանսական գործիքներով գործառնություններ իրականացնել, մասնավորապես` բաժնետոմսեր, պարտատոմսեր, ֆյուչերսներ, արտարժութային (forex), դեպոզիտար ստացականներ և այլն: Այժմ արդեն բրոքերային ծառայությունների ներքո հնարավոր է իրականացնել գործառնություններ նաև Հայաստանի եվրոպարտատոմսերով:

Ameriabank CJSC became the first in Armenia to offer an opportunity to purchase Armenian-issued Eurobonds, circulating in the international capital market, for US dollars.
According to the bank’s press service, a demand for the Eurobonds passed the $3 billion mark; a lower-than-the-initial price was formed as a result, providing investors with a yield of 6,25%.
On September 19, Armenia completed the first issue of Eurobonds, with the emission volume of $ 700 million, 7-year maturity date and interest rate of 6%. DeutscheBankAG, HSBCBankplc and J.P.Morgan Securitiespl acted as main underwriters.
The bank also enables transactions through a range of financial tools including stocks, bonds, futures, foreign exchange (Forex) depository certificates, in addition to Armenian Eurobonds.