2013թ. հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի միջոցով փոխադրվել է 1 402 801 ուղևոր` 2012 թվականի նույն ժամանակահատվածի 1 424 581 ուղևորի համեմատ: Այս մասին հայտնել է Հայաստանի Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում երկիր է ժամանել 690 501 մարդ` 2012 թվականի 688 412 դիմաց, մեկնել է 712 300 մարդ` 2012 թվականի 736 169 -ի դիմաց:
Ընդ որում, նշված ժամանակահատվածում «Զվարթնոց» օդանավակայանով տեղափոխվել է մոտ 8 447 տոննա բեռ` 2012թ. 9 793 տոննայի դիմաց:
Մասնավորապես, արտահանվել է 5 002 տոննա բեռ` 2012 թ. 5 255 տոննայի դիմաց և ներկրվել է 3 445 տոննա` 2012թ. 4 538 տոննայի դիմաց:
Թռիչքների ու վայրէջքների ընդհանուր թիվն օդանավակայանում հաշվետու շրջանում կազմել է 7 112 ` 2012թ. նույն շրջանի 8 833 -ի դիմաց:

11 Ноябрь 2013 - 10:40 AMT
За десять месяцев 2013 года через международный аэропорт «Звартноц» был перевезен 1 402 801 пассажир
В январе-октябре 2013 года через международный аэропорт «Звартноц» был перевезен 1 402 801 пассажир по сравнению с 1 424 581 пассажиром за аналогичный период 2012 года, сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении.
За указанный период в страну прибыло 690 501 человек против 688 412 человек в 2012 году, а отбыло – 712 300 человек против 736 169 человек в 2012 году.
При этом за указанный период через аэропорт «Звартноц» было перевезено порядка 8 447 тонн груза против показателя за 2012 год в 9 793 тонны. В частности, было экспортировано 5 002 тонны груза против 5 255 тонн в 2012 году и импортировано 3 445 тонн против 4 538 тонн в 2012 году.
Общее число взлетов и посадок в аэропорту «Звартноц» за десять месяцев 2013 года составило 7 112 против 8 833 за 2012 год.