«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ մասնավոր փոխանցումների շրջանառությունը 2013թ. երեք եռամսյակում կազմել է 337,807.61 մլն դրամ, որից դեպի Հայաստան կատարված փոխանցումները կազմել են 131,613.73 մլն դրամ, իսկ հանրապետությունից կատարված փոխանցումները` 206,193.88 մլն դրամ: Ընդ որում` 2013թ. դեկտեմբերի 1-ի դրությամբ տարբեր միջազգային վճարային համակարգերի
միջոցով առանց հաշվի բացման իրականացվել է 28,015.61մլն դրամի փոխանցում, որից դեպի Հայաստան` 25,666.88 մլն դրամ, իսկ Հայաստանից` 2,348.73 մլն դրամ, հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Մինչև 2013թ. տարեվերջ Բանկը նախատեսում է ավելացնել մասնավոր փոխանցումների ծավալը 40%-ով` նախորդ ժամանակահատվածի համեմատ:
Հիշեցնենք, որ Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբն արդեն իսկ իրականացնում է միջազգային դրամական փոխանցումներ «MONEYGRAM», «ANELIK», «БЫСТРАЯ ПОЧТА», «UNISTREAM», «AVERS», «INTELEXPRESS», «COINSTAR MONEY TRANSFER», RIA MONEY TRANSFER համակարգերով, «Գազպրոմբանկ-Էքսպրես» առանց հաշվի բացման անվանական դրամական փոխանցումներ` Ռուսաստանից Հայաստան, ինչպես նաև բանկոմատների միջոցով արագ դրամական

За 3 квартала 2013 года оборот частных трансфертов в ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» составил 337,807.61 млн драмов, из них переводы в Армению -131,613.73млн драмов, а из республики 206,193.88 млн драмов. При этом по состоянию на 1 декабря 2013 года посредством различных международных платежных систем без открытия счета было осуществлено денежных переводов на общую сумму 28,015.61млн драмов, из которых в Армению – 25,666.88 млн драмов, а из Армении – 2,348.73млн драмов. До конца 2013 года по сравнению с аналогичным периодом 2012г. «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» планирует увеличить объем частных трансфертов на 40%, сообщает пресс-служба банка.
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» осуществляет международные денежные переводы по системам «MONEYGRAM», «ANELIK», «БЫСТРАЯ ПОЧТА», «UNISTREAM», «AVERS», «INTELEXPRESS», «COINSTAR MONEY TRANSFER» , «RIA MONEY TRANSFER», именные денежные переводы без открытия счета «Газпром-Экспресс» из России в Армению, а также мгновенные денежные переводы между Россией и Арменией с открытием через банкоматы с выдачей сразу двух международных карт, прикрепленных к одному карточному счету.