Դեկտեմբերի 9-15-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 55 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 58.3 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:
Դեկտեմբերի 16-20-ը ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 103,354,734 ԱՄՆ դոլար 404.54 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 103,312,840 ԱՄՆ դոլար 405.66 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 21,440,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 405.43 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,300,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 405.38 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:

С 9 по 15 декабря объем предоставленных коммерческими банками Армении драмовых кредитов составил 55,5 млрд драмов. При этом, как сообщает пресс-служба Центрального банка Армении, долларовых кредитов на этой неделе было выдано на сумму в 58,3 млн долларов США.
Одновременно с 16 по 20 декабря на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 103,354,734 долларов США по 404.54 драма/1 доллар США и продано 103,312,840 долларов США по 405.66 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 21,440,000 долларов США по 405.43 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на 1,300,000 долларов США по 405.38 драма/1 доллар США.