Հունվարի 29-31-ը Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը ներկայացնում է Հայաստանը Հնդկաստանի մայրաքաղաք Նյու Դելիում կայանալիք «Satte» միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին:
Այն Ասիայում զբոսաշրջության ոլորտի ամենամեծ միջոցառումներից մեկն է, որին մասնակցում են մոտ 50 երկրի 600 զբոսաշրջային կազմակերպություն և 7500 առևտրային գործակալ:
Ցուցահանդեսի ընթացքում միջազգային հանրությանը կներկայացվեն Հայաստանի պատմամշակութային և քրիստոնեական հարուստ ժառանգությունը ցուցադրող գովազդային նյութեր և քարտեզներ:
Խոշորագույն այս ցուցահանդեսին ՀԱՄՀ մասնակցությունը Հայաստանի ներկայացվածությունը հնդկական շուկայում խթանելու, հայկական զբոսաշրջային արդյունքների իրացման համար գործընկերային նոր կապեր հաստատելու ու ներգնա զբոսաշրջության աճին նպաստելու նպատակ ունի, հայտնում է հիմնադրամի մամուլի ծառայությունը:
ՀԱՄՀ պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Հնդկաստանի զբոսաշրջության կազմակերպության ղեկավարության հետ՝ երկկողմանի զբոսաշրջային շփումները որակապես նոր մակարդակի բարձրացման հնարավորությունները քննարկելու համար:

The National Competitiveness Foundation of Armenia will represent Armenia at Satte international tourism trade fair, which will take place in New Delhi, India from January 29-31.
The exhibition is one of the largest tourist exhibitions in Asia, attended by 600 exhibitors from around 50 countries and 7500 qualified buyers and trade visitors.
Armenia’s rich cultural, historical and Christian heritage will be presented in travel guides and maps during the exhibition, the NCFA Public Relations Office said.
NCFA's participation in this major exhibition aims to promote the tourism of Armenia in the Indian market, establish new partnerships for the realization of tourism products and contribute to the growth of tourist inflows.
NCFA delegation will conduct meetings with tourism authorities of India to discuss the possibilities for bringing the mutual tourism communications to a higher level.