Հունվարի 29-31-ը Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը ներկայացնում է Հայաստանը Հնդկաստանի մայրաքաղաք Նյու Դելիում կայանալիք «Satte» միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին:
Այն Ասիայում զբոսաշրջության ոլորտի ամենամեծ միջոցառումներից մեկն է, որին մասնակցում են մոտ 50 երկրի 600 զբոսաշրջային կազմակերպություն և 7500 առևտրային գործակալ:
Ցուցահանդեսի ընթացքում միջազգային հանրությանը կներկայացվեն Հայաստանի պատմամշակութային և քրիստոնեական հարուստ ժառանգությունը ցուցադրող գովազդային նյութեր և քարտեզներ:
Խոշորագույն այս ցուցահանդեսին ՀԱՄՀ մասնակցությունը Հայաստանի ներկայացվածությունը հնդկական շուկայում խթանելու, հայկական զբոսաշրջային արդյունքների իրացման համար գործընկերային նոր կապեր հաստատելու ու ներգնա զբոսաշրջության աճին նպաստելու նպատակ ունի, հայտնում է հիմնադրամի մամուլի ծառայությունը:
ՀԱՄՀ պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Հնդկաստանի զբոսաշրջության կազմակերպության ղեկավարության հետ՝ երկկողմանի զբոսաշրջային շփումները որակապես նոր մակարդակի բարձրացման հնարավորությունները քննարկելու համար:

29 Январь 2014 - 12:50 AMT
Фонд национальной конкурентоспособности Армении представил Армению на выставке туризма в Нью-Дели, которая проходит 29-31 января.
Выставка является одной из самых больших в Азии, в ней участвуют 600 организаций из 50 тран, а также 7500 потенциальных покупателей. Армения с ее богатой культурой, историей и христианским наследством представила туристические пакеты и карты, сообщает пресс-служба ФНКА.
Участие Фонда поможет продвижению. Туризма в Армении на индийском рынке, привлечение новых партнеров для реализации и расширения программ по туризму. Делегация ФНКА намерена встретиться с главными туроператорами Индии для обсуждения возможностей реализации совместных программ и поднятия их на более высокий уровень.