«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ մասնավոր փոխանցումների շրջանառությունը 2013թ-ին` նախորդ տարվա միևնույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 66%-ով, որից դեպի Հայաստան կատարված փոխանցումները` 140%-ով, իսկ հանրապետությունից կատարված փոխանցումները` 31%-ով: Ընդ որում` 2013թ. դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ տարբեր միջազգային վճարային համակարգերի միջոցով առանց հաշվի բացման փոխանցումները գրանցել են ռեկորդային 209% աճ:
Փոխանցումների նման աճը պայմանավորված է նոր դրամական փոխանցումների համակարգերին միացումով: Ֆիզիկական անձանց փոխանցումների առաջատարը 2013թ. մնում է Ռուսաստանի Դաշնությունը, երկրորդը` ԱՄՆ, հետո միայն ՄԱԷ և Չինաստանը: 2014թ. ընթացքում Բանկը նախատեսում է ավելացնել մասնավոր փոխանցումների ծավալը ևս 20%-ով, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
Հիշեցնենք, որ Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբն արդեն իսկ իրականացնում է միջազգային դրամական փոխանցումներ «MONEYGRAM», «ANELIK», «БЫСТРАЯ ПОЧТА», «UNISTREAM», «AVERS», «INTELEXPRESS», «SIGUE MONEY TRANSFER», «RIA MONEY TRANSFER» համակարգերով, «Գազպրոմբանկ-Էքսպրես» առանց հաշվի բացման անվանական դրամական փոխանցումներ` Ռուսաստանից Հայաստան, ինչպես նաև բանկոմատների միջոցով արագ դրամական փոխանցումներ Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև` միևնույն քարտային հաշվին կցված երկու միջազգային քարտերով:

В 2013 году по сравнению с тем же периодом 2012 года оборот частных трансфертов в ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» вырос на 66%, из них переводы в Армению на 140%, а из республики на 31%. При этом по состоянию на 31 декабря 2013 года рост объемов денежных переводов посредством различных международных платежных систем без открытия счета составил рекордные 209%. Столь значительный рост трансферов без открытия счета объясняется подключением Банка к новым системам денежных переводов. Лидером по переводам физических лиц в 2013 году по прежнему является Российская Федерация, второе место занимает США, далее следуют ОАЭ и Китай. В 2014 году «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» планирует увеличить объем частных трансфертов еще на 20 %.
Арэксимбанк-группа Газпромбанка осуществляет международные денежные переводы по системам «MONEYGRAM», «ANELIK», «БЫСТРАЯ ПОЧТА», «UNISTREAM», «AVERS», «INTELEXPRESS», «SIGUE MONEY TRANSFER» , «RIA MONEY TRANSFER», именные денежные переводы без открытия счета «Газпром-Экспресс» из России в Армению, а также мгновенные денежные переводы между Россией и Арменией с открытием через банкоматы с выдачей сразу двух международных карт, прикрепленных к одному карточному счету.