Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատոր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը խաղարկություն է կազմակերպել իր դուստր ընկերության`ՄոբիԴրամի հաճախորդների համար: Նախորդ տարվա դեկտեմբերի 23-ից մինչև ընթացիկ տարվա փետրվարի 9-ը ՄոբիԴրամում գրանցված և ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ծառայություների դիմաց առնվազն մեկ անգամ էլեկտրոնային վճարում կատարած հաճախորդներից 7-ը ստացել են Google Nexus S սմարթֆոն, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
7 սմարթֆոն` 7 շաբաթվա ընթացքում: Խաղարկությունը կազմակերպվել է համակարգչային ծրագրով: Խաղարկվել են ՄոբիԴրամի հաճախորդների 12 նիշանոց հաշվեհամարները, ինչը նշանակում է, որ մասնակիցները կարող էին լինել ոչ միայն ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդներ: Համակարգչային ծրագիրը հաղթողներին ընտրել է ներբեռնված տվյալների բազայից` պատահականության սկզբունքով: Հաղթող յուրաքանչյուր հաշվեհամար խաղարկությանը մասնակցել է մեկ անգամ` կրկնակի շահումները բացառելու սկզբունքով:
Ավելի քան մեկ տարի Հայաստանի տնտեսության մեջ գործող ՄոբիԴրամը նպաստում է երկրի ֆինանսական շուկայի զարգացմանը`առաջարկելով բջջային հեռախոսով էլեկտրոնային վճարումներ կատարելու ծառայությունների լայն շրջանակ: Մասնավորապես`ակնթարթային դրամական փոխանցումներ, բանկային փոխանցումներ, վարկերի մարում, տարատեսակ առցանց ծառայությունների և ապրանքների դիմաց վճարումներ, կոմունալ և պետական բյուջե ուղղված վճարումներ և այլն:
«Տեխնիկայի հնարավորությունները կարիքներին ծառայեցնելու մոտեցումը վաղուց գործում է ամբողջ աշխարհում: Բջջային հեռախոսը տալիս է այդ հնարավորությունը: Այն հրաշալի միջոց է հաղորդակցվելու և ֆինանսական հրաշալի գործիք` ժամանակը գնահատողի համար: ՄոբիԴրամն իր ծառայությունների փաթեթով թույլ է տալիս ակնթարթային դրամական փոխանցումներ կատարել օրվա ցանկացած պահին, ցանկացած վայրում, առանց լրացուցիչ ջանքեր գործադրելու: Էլեկտրոնային այս յուրօրինակ դրամապանակը հուսալի գործընկեր է և՛ երկրում, և՛ դրա սահմաններից դուրս»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

VivaCell-MTS has organized a draw for the customers its subsidiary company, MobiDram.
From Dec 23, 2013 till Feb 9, 2014, seven subscribers that had registered in the MobiDram system and made at least one electronic payment for VivaCell-MTS services received Google Nexus S smartphones, the company said in a press release.
A special computer program randomly selected the winning 12-digit account numbers of MobiDram clients from the customer database, which means VivaCell-MTS subscribers were not the only participants in the draw. Each winning account number participated in the draw only once.
MobiDram has been operating in Armenia for more than one year and contributes to the development of the financial market by offering a wide range of services – mobile phone payments, instant money transfers, bank transfers, loan payments, payments for goods and various online services, utilities, tax payments and so on.
“The approach of making technologies serve people’s needs is common all over the world. A mobile phone gives that possibility. It is a powerful means of communication and a wonderful financial tool for those who value time. MobiDram offers services of instant money transfers at any time of the day and anywhere, without extra effort. This unique e-wallet is a reliable partner both in the country and out of its borders,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.