2014-ին «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ի գործակցությունը VISA միջազգային համակարգի հետ ակտիվ շարունակվելու է: «Սկսած 2002-ից Առէկսիմբանկը թողարկել է մոտ 102 000 VISA միջազգային վճարային քարտ: Միայն 2013-ի ընթացքում թողարկված VISA քարտերի քանակը կազմել է 12 000, բանկի քարտերով այլ բանկերի առևտրային կետերում իրականացված շրջանառության աճը 2012-ի համեմատ կազմել է 25%, իսկ բանկի առևտրային կետերում` 23%: Ակտիվորեն զարգանում է նաև վճարային քարտերի սպասարկման կետերի հատվածը», -հայտարարել է «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի տեղակալ Ռուբեն Խաչատրյանը:
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբը» քարտային բիզնեսում Հայաստանի բանկային համակարգի առաջատարներից մեկն է: Բանկի հաճախորդները կարող են օգտվել նորագույն տեխնոլոգիաներից և ծառայություններից, այդ թվում` e-bank համակարգի միջոցով բանկային և քարտային հաշիվների հեռակա հասանելություն (հաճախորդների հեռակա սպասարկման համակարգ), բանկոմատների միջոցով կոմունալ վճարումների ընդունում և այլն, «Տելեքարդ» ծառայության տրամադրում, որը հնարավորություն է տալիս SMS-հաղորդագրությունների միջոցով ստանալ տեղեկատվություն քարտով իրականացված գործարքների, քարտային հաշվի մնացորդների, վերջին հինգ գործարքների, քարտի կարգավիճակի փոփոխության, օրական սահմանաչափի հաստատման կամ փոփոխության վերաբերյալ, «քարտից քարտ» փոխանցումներ, որոնք հնարավորություն են տալիս օրվա ցանկացած պահի կատարել արագ դրամական փոխանցումներ Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև` ԳՊԲ (ԲԲԸ) և Առէկսիմբանկի բանկոմատների միջոցով, դրամական փոխանցումների վճարում` քարտային հաշվին փոխանցելու միջոցով, «ինտերնետ-էքվայրինգ» ծառայությունը, որը Visa և MasterCard քարտապաններին հնարավորություն է տալիս աշխարհի ցանկացած կետից արագ և հեշտությամբ վճարել ապրանքների և ծառայությունների դիմաց` ցանկացած օնլայն-խանութում:

Areximbank-Gazprombank Group CJSC will continue active cooperation with VISA international payment system, the bank’s deputy general director said.
According to Ruben Khachatryan, since 2002, Areximbank has issued over 102000 VISA cards.
"Only in 2013, the bank issued 12000 VISA cards, with the card-related turnover at non-Arexmibank ATMs totaling 25%, up from the 2012 results, while the turnover at the bank's ATMs grossed 23% against last year's results.
The sector of payment cards service points is also showing active improvement, with 78 ATMs, 30 cash points, 249 trade terminals and 26 virtual terminals established as of Dec 12, 2013," the bank's official said.
At present, Areximbank-Gazprombank Group CJSC is among Armenian banking system leaders in card business sector. The bank offers a range of modern technologies including e-bank system, Telecard system which allows a card holder to track account balances via text messages, card-to-card transfers, internet acquiring, among others.
Areximbank-Gazprombank Group CJSC is the principal member of VISA and MasterCard international payment systems, a member of ARCA local payment system. The bank emits VISA Electron, VISA Classic, VISA Gold, VISA Business, Maestro, MasterCard Standard and MasterCard Gold cards as well as 2 products of the ARCA system: Сlassic and ARCA pension cards.