2013 թվականին «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ աշխատակազմի սոցիալական ապահովության գծով ծախսերը կազմել են ավելի քան 107 մլն ՀՀ դրամ, որը 2012 թվականի համեմատ ավելացել է 27%-ով:
Աշխատակազմի սոցիալական ապահովության ծրագիրը գործում է 2010 թվականից, որի հիմնական նպատակներն են` անձնակազմի սոցիալական պաշտպանվածության աստիճանի բարձրացումը, հանգուցային մասնագետների նշանակումը և աշխատակիցների մեջ վաղվա օրվա նկատմամբ վստահության ամրապնդումը: Բանկի աշխատակիցների սոցիալական ապահովության համակարգը նախատեսում է տարբեր տեսակի սոցիալական երաշխիքներ ու արտոնություններ, ինչպիսիք են`լրացուցիչ վճարովի արձակուրդների տրամադրում (ինչպես չնորմավորված աշխատանքային օրվա, այնպես էլ կենցաղային հարցերի լուծման համար), նյութական օգնություն` ամուսնության, հոբելյանի, երեխայի ծննդյան առթիվ, ինչպես նաև բազմազավակ ծնողներին և հաշմանդամ երեխաներ խնամող աշխատակիցներին, աշխատակցի բուժման (այդ թվում` արտասահմանում), ընտանիքի անդամի մահվան դեպքում:
Բանկն իր աշխատակիցներին տրամադրում է նաև հասցեական նյութական օգնություն ֆորս-մաժորային հանգամանքների դեպքում (դժբախտ պատահարի, գույքի կորստի, մոտ հարազատների բուժման և այլ դեպքերում): Բացի այդ, աշխատակցին վճարվում է նյութական օգնություն կենսաթոշակային տարիքը լրանալու կապակցությամբ, լրացուցիչ արձակման նպաստ, կենսաթոշակին անցնելու կապակցությամբ աշխատանքից ազատվելու և այլ դեպքերում: Բանկի այն աշխատակիցներին, ովքեր երեխայի խնամքի համար արձակուրդի մեջ են, մինչև երեխայի երեք տարին լրանալը վճարվում է ամենամսյա նպաստ: 2013թ. ընթացքում հատկացվել է թվով 119 օգնություն, ասվում է ընկերության մամուլի հաղորդագրության մեջ:
Ավելին, Բանկի աշխատակիցներին ամենամյա հիմնական վճարովի արձակուրդի հետ տրամադրվում է նյութական օգնություն: 2013թ-ին նշված նյութական օգնությունից օգտվել է ավելի քան 396 աշխատակից:
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 1998թ-ին, որի 100% բանժնետերն է հանդիսանում խոշորագույն ռուսաստանյան բանկերից մեկը` “Գազպրոմբանկ” ԲԲԸ-ն: 2013թ. տարեվերջի դրությամբ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ աշխատակիցների թիվը կազմել է 487: Բանկն ունի 16 մասնաճյուղ, որից 7-ը` Երևանում և 9-ը` մարզերում:

В 2013 году расходы ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» по программе социальной защиты работников составили более 107 млн. драмов, что на 27% больше, чем в 2012 году. Программа социального обеспечения персонала действует в банке с 2010 года. Программа преследует несколько целей: повышение уровня социальной защищенности персонала, закрепление ключевых специалистов и формирование у сотрудников чувства уверенности в завтрашнем дне. Система социального обеспечения работников «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» предусматривает разнообразные виды льгот и материальных выплат, как например, предоставление дополнительных оплачиваемых отпусков (не только за ненормированный рабочий день, но и на решение бытовых вопросов), материальную помощь при вступлении в брак, в связи с наступлением юбилейных дат, при рождении ребенка, многодетным родителям, работникам, воспитывающим ребенка – инвалида, работникам Банка на оплату лечения (в т. ч. за рубежом), в связи со смертью близких членов семьи. Также работнику может быть оказана адресная материальная помощь в связи с наступлением форс-мажорных обстоятельств (несчастный случай, потеря имущества, помощь в лечении ближайших родственников и т.д.). Кроме того, в Банке введены выплаты при наступлении пенсионного возраста, дополнительное выходное пособие при увольнении, в связи с выходом на пенсию и т.д. Также выплачивается ежемесячное пособие сотрудникам банка, находящимся в отпуске по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста.
В 2013 году социальная поддержка работникам по перечисленным основаниям была оказана в 119 случаях. Наряду с этим, сотрудники банка получают материальную помощь к ежегодному основному оплачиваемому отпуску. Данным видом материальной помощи в 2013 году воспользовались 396 работников.
«Арэксимбанк – группа Газпромбанка» основан в 1998 году. Банк является 100-процентной дочерней структурой крупнейшего российского банка «Газпромбанк» (Открытое Акционерное Oбщество). На конец 2013 года в ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» работали 487 сотрудников. Банк имеет 16 филиалов, из которых 7 в Ереване и 9 в регионах Армении.