Արփա գետի երկայնքով հրշեջ-փրկարարները, ջրափրկարարները և զինծառայողները որոնողափրկարարական աշխատանքներ իրականացնելիս մայիսի 11-ին` ժամը 18։03-ի սահմաններում, սահմանային չեզոք գոտում` Տանձիկի ջրամբարում, հայտնաբերել են զինծառայող ավագ լեյտենանտ Մերուժան Հարությունյանի դին, հայտնում է ԱԻՆ լրատվական ծառայությունը:
ՊՆ քննչական ծառայության լրատվության հետ կապերի ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանի խոսքով, զինծառայողի դին դատաբժշկական փորձաքննության կենթարկվի, որից հետո հայտնի կդառնա նրա մահվան պատճառը, գրում է Panorama.am-ը:
Հարցին, թե արդյոք նրա դիակի վրա բռնության հետքեր եղել են, Մերի Սարգսյանը նշել է, որ չի կարող հարցին պատասխանել` դա հայտնի կդառնա փորձաքննությունից հետո:
Վայքի շրջանի զորամասերից մեկի զինծառայող, ավագ լեյտենանտ Մերուժան Հարությունյանն անհետացել էր մայիսի 1-ին: Ի սկզբանե դիտարկվում էր անհետացման երկու վարկած՝ զինծառայողը կարող էր մոլորվել, մեկ այլ վարկածով՝ խեղդվել լճում:

Senior lieutenant Meruzhan Harutyunyan, who went missing earlier this month, was found dead on Sunday, May 11 evening following the search conducted along the Arpa River, Armenia Now said.
The body of the officer was recovered from the Tandzik reservoir in the neutral zone on the border with Nakhijevan.
Harutyunyan, who served in one of the military units located in the Vayots Dzor province of Armenia, went missing on May 1. Active search had been instigated in the area since then as the officer was presumed drowned in the reservoir.
No details as to the causes and other circumstances of the death have yet been reported, with investigation ongoing.