Հունիսի 13-14-ին անցավ PAN Photo-ի ու Fashion Blog-ի կազմակերպած #morooq ցուցահանդեսը, որի երաժշտական մասն ապահովում էր DafKid-ը (Տիգրան Համասյանը): Միայն բացմանը մոտ 500 մարդ էր եկել, ինչը շատ մեծ թիվ է երևանյան ցուցահադեսի համար` հաշվի առնելով, որ դա, օրինակ, Արա Գյուլերինը չէր: Հասկանում ենք, որ մարդկանց մի մասն եկել էր Տիգրան Համասյանին լսելու, բայց նույնիսկ նրանք անտարբեր չէին ցուցահանդեսի հանդեպ: Ներկաները միահամուռ քննարկում էին 13+ սմ մորուք ունեցող տղամարդկանց, փորձում հասկանալ` ում է մորուքը սազում, ում` ոչ, իսկ թրաշվածներն իրենց հերթին փորձում հասկանալ` արժե մորուք պահել, թե` ոչ:
Իգական սեռի ներկայացուցիչներից ոմանք նույնիսկ մեզ առաջարկեցին հաջորդ անգամ լուսանկարների տակ գրել տղամարդկանց բջջայինները: Ցուցահանդեսը դեռ «չավարտված», DafKid-ը ներկայացրեց երկու մասից բաղկացած իր էլեկտրոնային նախագիծը, որը բառերով նկարագրել դժվար կլինի: Եվ անկախ նրանից` ցուցահանդեսը լավն էր, թե` ոչ, կամ համերգը մարդկանց դուր եկավ, թե` ոչ, այդքան մարդկանց հանդիպում ու շփում կազմակերպելու լավ առիթ ստեղծվեց: Ցուցահանդեսը մոտ ապագայում կցուցադրվի Արցախում ու Գյումրիում, իսկ արդեն հաջորդ տարի` Հայաստանից դուրս մի քանի քաղաքում: Նրանց, ովքեր այդպես էլ չհասցրեցին գալ ցուցահանդեսին, առաջարկում ենք PAN Photo-ի կայքում դիտել ներկայացված 25 լուսանկարը:

13-14 июня в Ереване прошла организованная PAN Photo и Fashion Blog выставка #morooq («борода»). Выставка прошла под звуки виртуозного исполнения известного пианиста Тиграна Амасяна – DafKid. Кстати, во время выставки DafKid представил свой новый электронный проект, который трудно будет описать словами.
Только на открытии выставки присутствовало более 500 человек, что совсем немало для проводящихся в Ереване такого рода мероприятий. Вполне понятно, что какая-то часть пришла послушать Тиграна Амасяна, но и они не остались равнодушными к представленным на выставке фотографиям. Присутствующие активно обсуждали запечатленных на фотографиях бородатых мужчин, выясняли, кому подходит борода длиной в 13+ см., а кому – нет, гладко выбритые пытались понять, стоит ли отпускать бороду. Некоторые из представительниц прекрасного пола даже предложили писать под фотографиями номера мобильных телефонов героев.
И вне зависимости от того, была ли выставка удачной или нет, понравился ли концерт присутствующим, это мероприятие стало прекрасным поводом для встречи и общения множества хороших знакомых.
Выставка в ближайшем будущем поедет в Гюмри и Арцах, а на следующий год – в несколько зарубежных городов.
Тем же, кто не успел посетить выставку, предлагаем посмотреть 25 фотографий бородатых героев на сайте PAN Photo.