15 Օգոստոս 2014 - 13:43 AMT
Capital Cities ինդի փոփ խմբի մենակատար Սեպուհ Սիմոնյանն առաջին անգամ հանդես կգա երեք համերգային ծրագրով, ասել է նա լրագրողներին, հայտնում է «Նովոստի-Արմենիան»:
«Շատ ուրախ եմ, որ հաջողվեց Հայաստան այցելել, իմ հայրենիքը, ուրախ եմ, որ կկարողանամ ներկայացնել ինչպես Capital Cities-ի կոմպոզիցիաները, այնպես էլ իմ առանձին աշխատանքները»,-ասել է երգիչը:
Սեպուհ Սիմոնյանը 3 համերգ կտա Երևանում՝ օգոստոսի 15-ին, 17-ին և 20-ին Dj set ոճով ու կենդանի ակուստիկ համերգով:
Համերգներին կմասնակցեն նաև հայտնի դուդուկահար Ջիվան Գասպարյան-կրտսերը, Bambir-ի մենակատարներից և երգերի հեղինակներից մեկը՝ Նարեկ Բարսը (Բարսեղյան) և ԱՄՆ-ում հանդես եկող երգչուհի Սոսե Քեշիշյանը:
«Մինչ Հայաստան այցելելս Քեթի Փերիի հետ համերգաշարով եղել եմ Ճապոնիայում, Հարավային Կորեայում, Մեքսիկայում: Մինչ տարեվերջ մենք մտադիր ենք համերգներով հանդես գալ նաև Հարավային Ամերիկայի երկրներում, Ռուսաստանում և համերգային շրջագայություն կունենանք ԱՄՆ-ում»,-ասել է երգիչը:
Անդրադառնալով նոր ծրագրերին՝ երգիչն ասաց, որ խումբը նոր երգ է ձայնագրել Սերժ Թանկյանի հետ: Ըստ նրա, նոր երգը շուտով լույս կտեսնի, իսկ ընդհանուր առմամբ Capital Cities խումբը մտադիր է շրջագայել տարբեր երկրներում՝ ներկայացնելով «In A Tidal Wave Of Mystery» ալբոմը, իսկ կարճատև հանգստից հետո նոր նախագծերի վրա կաշխատի: Երգիչը նշեց նաև, որ վերջին անգամ Հայաստան էր այցելել 2008-ին և հասցրել է լինել Լոռւ մարզում, Սյունիքում ու Արցախում, բայց ոչ որպես երգիչ:
Սեպուհ Սիմոնյանը իր ստեղծագործական ուղին սկսել է «Այո» խմբում, որից հետո մասնակցել է Unknown Project և AVR նախագծին:
Capital Cities-ը հայտնի ամերիկյան խումբ է Լոս Անջելեսից, որի երաժշտությունը դասվում է ինդի փոփ ոճին: Դուետը ձևավորվել է 2008 թվականին, և կազմված է ամերիկացի երգիչ Ռայան Մերչանտից (վոկալ, ստեղնաշարային գործիքներ) և հայազգի երգիչ Սեպուհ Սիմոնյանից (վոկալ, ստեղնաշարային գործիքներ)։ Դուետը համաշխարհային ճանաչում է ձեռք բերել իր 2011 թվականին թողարկված «Safe and Sound» երգի շնորհիվ, որը միջազգային մի շարք հիթ շքերթներում զբաղեցրել է առաջին հորիզոնականներ և ստացել է մի քանի սերտիֆիկատ։ 2013 թվականի հունիսի 4-ին դուետը թողարկել է իր դեբյուտային՝ «In a Tidal Wave of Mystery» ստուդիական ալբոմը։

15 Август 2014 - 13:15 AMT
Солист американской инди-поп группы Capital Cities Сепух Симонян впервые выступит в Армении с тремя концертными программами, сообщил он журналистам в пятницу, передает Новости-Армения.
«Я очень рад, что удалось посетить Армению, мою родину, рад, что смогу представить вам как композиции Capital Cities, так и мои отдельные работы», – сказал певец.
В рамках программы Симонян выступит в Ереване с тремя концертами – 15, 17 и 20-ого августа в стиле Dj set и живым акустическим концертом.
На концертах выступят также известный дудукист Дживан Гаспарян младший, один из солистов и автор песен группы Bambir Нарек Барс (Барсегян), выступающая в США певица Сосе Кешишьян.
«До приезда в Армению, в рамках совместного концертного тура с певицей Кетти Перри группа успела побывать в Японии, Южной Корее, Мексике. До конца года мы планируем выступить с концертами в странах Южной Америки, в России и провести тур по США», – сообщил артист.
Касаясь новых проектов, актер сказал, что группа записала новую песню с Сержем Танкяном – американским певцом армянского происхождения, основателем сольного проекта Serj Tankian. По его словам, новая песня скоро выйдет в свет, а в целом до конца года группа Capital Cities планирует провести туры по различным странам, представляя альбом «In A Tidal Wave Of Mystery», а после небольшого отдыха вернется к работе над новыми проектами.
Певец также отметил, что в последний раз был в Армении в 2008 году и успел побывать в Лорийской области, Сюнике и Арцахе, но не в качестве певца.
Первая группа, в которой состоял Сепух Симонян, называлась «Айо» (в переводе с армянского «Да»), после чего он принял участие в Unknown Project и AVR.
Capital Cities — инди-поп дуэт из Лос-Анджелеса, сформированный Райаном Мерчантом и Себу (Сепух) Симоняном. Их дебют состоялся 7 июня 2011 года, когда на свет появился их сингл «Safe And Sound», а спустя некоторое время, в конце сентября 2013 года, он вышел и в Великобритании. Последующий сингл «Kangaroo Court» был выпущен 1 мая 2012 года. Дебютный альбом группы «In a Tidal Wave of Mystery» был выпущен 4 июня 2013 года.
Организатором концертов солиста американской инди-поп группы Capital Cities Сепуха Симоняна в Армении выступает компания Deem Communications. Новости-Армения: Солист инди-поп группы Capital Cities Сепух Симонян впервые выступит с концертной программой в Армении