Առցանց բանկային ծառայություններից օգտվող հաճախորդների համար Ամերիաբանկը ներդրել է նոր համակարգ` AmeriaToken մեկանգամյա գաղտնաբառ գեներացնող հեռախոսային հավելված, որն առաջին անգամն է կիրառվում հայաստանյան բանկային համակարգում:
AmeriaToken-ը Digipass սարքավորման (token) այլընտրանքային տարբերակն է, որի շնորհիվ առցանց բանկային ծառայություններից օգտվելու համար այլևս անհրաժեշտություն չկա կրելու դրա համար նախատեսված հավելյալ սարքը: Հավելվածը կիրառելու համար Ամերիաբանկի հաճախորդներն ընդամենը պետք է բեռնեն և ակտիվացնեն ծրագիրն իրենց հեռախոսում` բանկից ստանալով համապատասխան ակտիվացման կոդը:
AmeriaToken-ը հասանելի է Apple, Android, Windows Phone և BlackBerry հիմնական օպերացիոն համակարգերով աշխատող սարքավորումների համար:

ЗАО «Америабанк» впервые в банковской системе Армении внедрил новое мобильное приложение – генератор одноразовых паролей AmeriaToken для клинетов, пользующихся банковскими услугами он-лайн.
Как сообщает пресс-служба банка, AmeriaToken – это альтернативный вариант оборудования Digipass, благодаря которому для пользования банковскими услугами в редиме он-лайн отныне нет необходимости носить предназначенное для этого дополнительное оборудование.
Для использования приложения клиенты банка должны скачать и активировать его в своем телефоне, получив от банка соответствующий код активации.
AmeriaToken доступно для оборудования, работающего в основных операционных системах Apple, Android, Windows Phone и BlackBerry.