Ամերիաբանկն ընդլայնում է ֆիզիկական անձանց ֆինանսական գործիքների ընտրանին: Հայաստանի բանկային համակարգում առաջին անգամ բանկն իր հաճախորդներին առաջարկում է իրականացնել բրոքերային գործարքներ MetaTrader4 առևտրային տերմինալի միջոցով: MetaTrader4 համակարգը հնարավորություն է ընձեռում նվազագույն միջոցներով մուտք գործել միջազգային ֆինանսական շուկա` դրանով հանդերձ բրոքերային գործառնություններն առավել հասանելի դարձնելով հասարակության լայն հատվածի համար:
Meta Trader տերմինալը տրամադրում է CFD և արժութային (Forex) շուկաներում բրոքերային ծառայությունների մատուցման և առևտրի իրականացման գործիքների լայն հնարավորություն, մասնավորապես` առևտրային պատվերների ամբողջական փաթեթ, առևտրային ռազմավարության թեստավորում, առևտուրն ավտոմատացնելու հնարավորություն MQL4 ծրագրով գրված առևտրային ռոբոտների միջոցով, MT4 mobile-ի միջոցով ամենուր գործարքների իրականացում:
Ամերիաբանկը բրոքերային ծառայություններ է մատուցում 23 երկրի 100-ից ավելի մասնագիտացված առևտրային հարթակում: Սա հնարավորություն է տալիս իրականացնել ֆոնդային բորսաներում տարատեսակ արժեթղթերի առուվաճառք և մշտապես տեղեկացված լինել ֆինանսական շուկայի զարգացումների մասին:

4 Сентябрь 2014 - 15:02 AMT
Америабанк впервые в банковской системе Армении предлагает своим клиентам осуществлять брокерские сделки посредством торгового терминала MetaTrader4.
Система MetaTrader4 дает возможность выйти на международные финансовые рынки с минимальными средствами, делая брокерские сделки более доступными для широкой общественности, отмечается в сообщении Америабанка.
Терминал META TRADER предлагает широкий спектр инструментов предоставления брокерских услуг и торговли на рынках CFD и Forex, в частности, полный пакет торговых заказов, тестирование торговой стратегии, возможность автоматизации торговли посредством торговых роботов, написанных по программе MQL4, повсеместное осуществление сделок посредством MT4 mobile.
«Америабанк предоставляет брокерские услуги на более чем 100 специализированных торговых площадках в 23-х странах мира, что дает возможность торговать различными ценными бумагами на фондовых биржах и всегда быть информированным о развитиях финансового рынка»,- отмечает пресс-служба.
При этом, открывая брокерские счета в Америабанке, клиент получает доступ к таким известным в мире фондовым рынкам, как NYSE, NASDAQ, AMEX, ARCA, CBOT (США), Toronto Stock Exchange, Montreal Exchange (Канада), LSE, LSE International Order Book (Великобритания), Frankfurt Stock Exchange –FWB (Германия), Vienna Stock Exchange –VSE (Австрия), Euronext Brussels Stocks, Nasdaq OMX Europe – NUROEN (Бельгия),uronext France – SBF (Франция), Swiss Exchange – SWX (Швейцария), Borsa Italiana (Италия), Bolsa de Madrid (Испания), Tokyo Stock Exchange -TSE.JPN (Япония),Hong Kong Stock Exchange – SEHK (Китай), Australian Stock Exchange –ASX (Австралия) и т.д.
Кроме того, клиент получает возможность осуществлять торговые сделки по ценным бумагам в разных валютах и получать котировки ценных бумаг на международных рынках в реальном времени, сообщает АРКА.