ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը վերսկսել է բաց դռների օրերը` դպրոցականների և ուսանողների համար: Ընկերության հերթական հյուրն է դարձել Երևանի Եղիշե Չարենցի անվան դպրոցի 25 աշակերտ: Ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը պատանի հյուրերին ներկայացրել է բջջային կապի զարգացման պատմությունը` ստեղծման պահից մինչև հեռահաղորդակցության ոլորտի վերջին զարգացումները, պատմել բազային կայանների աշխատանքի հիմունքների և նրբությունների, բջջային կապից և ինտերնետից օգտվելու առավելությունների, ռիսկերի և էթիկայի կանոնների մասին:
Աշակերտները լսել են նաև ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ստեղծման պատմությունը: Ընկերության գլխավոր տնօրենը նրանց հետ կիսվել է հաջողության հասնելու գաղտնիքներով: Հյուրերը Ռալֆ Յիրիկյանի ուղեկցությամբ շրջել են ընկերության տարածքով և ծանոթացել կոմուտացիոն, զանգերի և սպասարկման կենտրոնների աշխատանքներին:
«Կարծում եմ՝ օգտակար կլինի, եթե մենք երիտասարդ սերնդի հետ կիսվենք երկար տարիների գործունեության ընթացքում կուտակած ահռելի փորձով և գործնական հմտություններով: Սեփական ուժերով հաջողության հասնելը և կատարած սխալների վրա սովորելն, անշուշտ, կարևոր է, բայց լինում են պահեր, երբ առաջանում է խորհրդատվության և ուրիշի փորձին ապավինելու անհրաժեշտություն: Կան որոշ սկզբունքներ և գաղափարներ, որոնք կարիք կա պատանիների մեջ սերմանել վաղ տարիքից` անկախ նրանից, թե մասնագիտական ինչ ոլորտ կընտրեն նրանք հետագայում»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

VivaCell-MTS hosted 25 students from Yerevan’s Yeghishe Charents School, with the company’s General Manager Ralph Yirikian presenting to the young guests the history of the development of mobile communication from the moment of its inception to the latest developments in the field of telecommunications.
He also shared with them about the principles and intricacies of the operation of base stations, the benefits, risks and ethics of using mobile phone and Internet services.
The schoolchildren also got acquainted with the history of VivaCell-MTS creation.
“I think it will be useful if we share the rich experience and the practical skills accumulated during the many years of work with the young generation. Finding your own path to success and learning from mistakes is, no doubt, important, but there are moments when one feels the need for guidance and learning from others’ experience. There are certain principles and ideas that should be instilled from the young age irrespective of the career they will choose later,” Yirikian said.