«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ում 2014 թվականի 9 ամիսների ընթացքում` 2013 թվականի միևնույն ժամանակահատված համեմատ, SWIFT համակարգով իրականացված արժութային փոխանցումների ծավալն ավելացել է 63%-ով: Ընդ որում` դեպի Հայաստան կատարված փոխանցումներն ավելացել են 35%-ով, իսկ Հայաստանից դուրս` 78%-ով: Փոխանցումների գծով առաջատար է մնում Ռուսաստանի Դաշնությունը, երկրորդ տեղը զբաղեցնում է ԱՄՆ-ն և հետո միայն` ՄԱԷ և Չինաստանը, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
Հիշեցնենք, որ«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն իրականացնում է առանց հաշվի բացման միջազգային դրամական փոխանցումներ «MoneyGram», «Anelik», «Быстрая почта», «Unistream», «Avers», «IntelExpress», «Sigue Money Transfer», «RIA Money Transfer» համակարգերով, «Գազպրոմբանկ-Էքսպրես» առանց հաշվի բացման անվանական դրամական փոխանցումներ` Ռուսաստանից Հայաստան, ինչպես նաև բանկոմատների միջոցով արագ դրամական փոխանցումներ Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև` միևնույն քարտային հաշվին կցված երկու միջազգային քարտերով:

24 Октябрь 2014 - 09:11 AMT
За 9 месяцев 2014 года по сравнению с тем же периодом 2013 года объем валютных переводов, осуществляемых по системе SWIFT в ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» вырос на 63%, из них переводы в Армению увеличились на 35%, а из республики на 78%. Лидером по переводам по прежнему является Российская Федерация, второе место занимают США, далее следуют ОАЭ и Китай.
«Арэксимбанк-группа Газпромбанка» также осуществляет международные денежные переводы без открытия счета по системам «MONEYGRAM», «ANELIK», «БЫСТРАЯ ПОЧТА», «UNISTREAM», «AVERS», «INTELEXPRESS», «SIGUE MONEY TRANSFER» , «RIA MONEY TRANSFER», именные денежные переводы без открытия счета «Газпром-Экспресс» из России в Армению, а также мгновенные денежные переводы между Россией и Арменией с открытием через банкоматы с выдачей сразу двух международных карт, прикрепленных к одному карточному счету.