Կոմերցբանկը 2013-ի արդյունքների համաձայն Ամերիբանկին շնորհել է միջազգային գործարքների իրականացման «Որակի գերազանցության» մրցանակը` STP Award 2013: Յուրաքանչյուր տարի Կոմերցբանկն այս մրցանակը շնորհում է աշխարհի տարբեր երկրներում գտնվող լավագույն գործընկեր բանկերին` որպես հատուկ մրցանակ տվյալ բանկերի կողմից միջազգային գործարքների քանակական և որակական ամենաբարձր չափանիշների ապահովման համար, ասվում է բանկի հաղորդագրության մեջ:
2008-ից ի վեր յուրաքանչյուր տարի Ամերիաբանկն արժանացել է Կոմերցբանկի STP Award վկայագրին, իսկ միջազգային գործարքների իրականացման «Որակի գերազանցության» հատուկ մրցանակը շնորհվում է արդեն երրորդ անգամ:
Գործակցելով թղթակից բանկերի հետ` Ամերիաբանկը բոլոր միջազգային փոխանցումներն իրականացնում է STP (Straight Through Processing), այսինքն` բոլոր փոխանցումները կատարվում են բացառապես ավտոմատ կերպով, որի շնորհիվ ապահովվում է փոխանցումների իրականացման առավելագույն արագությունը:

17 Ноябрь 2014 - 13:42 AMT
Банковский концерн Германии – Коммерцбанк по результатам 2013 года вручил «Америабанку» премию STP Award 2013 – «Превосходство качества» за осуществление международных сделок. Ежегодно эта премия Коммерцбанка вручается лучшим банкам-партнерам в разных странах мира за обеспечение количественных и качественных показатель при совершении международных сделок.
Как сообщает пресс-служба банка, начиная 2008 года «Америабанк» ежегодно удостаивается со стороны Коммерцбанка премии STP Award, а специальная премия «Превосходство качества» присуждается банку уже в третий раз.
Сотрудничая с банками-корреспондентами, «Америабанк» осуществляет все международные переводы посредством STP (Straight Through Processing), то есть исключительно автоматически, что обеспечивает наибольшую скорость переводов.