«Կադրային փոփոխություններ» նախագծի նպատակն է համեմատել արտեֆակտների պատկերներն ու թանգարանի հիմնական ցուցադրության նմուշները, որոնք արվել են երկու տարբեր ֆորմատով: Այդպիսով, «Կադրային փոփոխություններ»-ը 20-ից ավելի կոլաժից բաղկացած շարք է, որոնցից յուրաքանչյուրը սև ու սպիկատ (ժապավենային) և գունավոր (թվային) տեսախցիկներով արված լուսանկարների համադրություն է:
Նախագծի հեղինակների համոզմամբ, մեկ ուրվագծված տարածության մեջ տարբեր ֆորմատի լուսանկարների համադրությունն ավելին է, քան պարզապես երկու պատկերների իմաստների գումարը: Յուրաքանչյուր կոլաժը փոքրիկ պատմություն է, որտեղ տեսախցիկը ոչ միայն ակնթարթը ֆիքսող, այլև բեկման անկյունը որոշող սարք է: Նման մոտեցումն ընդգծում է ARARAT-ի՝ անժամանակավրեպ լինելն ու դրա արտաքին տեսքի էվոլյուցիան:
Լուսանկարներն արվել են Hasselblad 500C և Fujifilm X100s տեսախցիկներով:Կոլաժները կհրապարակվեն ԱՐԱՐԱՏ-ի՝ ARARAT Museum ֆեյսբուքյան էջում և կուղեկցվեն փոքր տեքստային մեկնաբանություններով:

The photo project will focus on comparison of artefacts and permanent exposition items photographed in two different formats. ‘Frame Reshuffle’ will include a series of over 20 collages shot with both black & white and color cameras (Hasselblad 500C and Fujifilm X100s).
According to the author's idea, these photos placed next to each other within one single collage represent something more than an ordinary sense sum of the images depicted. Each collage is a small narration, where the camera not only fixes the moment but is also a tool that conveys the angle of vision.
Such an approach is meant to underline the timeless essence of ARARAT and reveal its evolution. The collages will be published on the Facebook page of the ARARAT Visitors’ Center.