Ավարտվել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի` տարեսկզբին հայտարարած «365» խաղարկությունը, որն իրականացվել է «մեկական սմարթֆոն` յուրաքանչյուր օրվա համար» սկզբունքով:
Եզրափակիչ մրցանակաբաշխությանը ընկերությունն իր գլխամասային գրասենյակում հյուրընկալել է ամփոփիչ փուլում հաղթող ճանաչված 153 բաժանորդից 100-ին` մայրաքաղաքից և հարակից մարզերից: Հեռավոր մարզերի բաժանորդներին մրցանակը հանձնվել է անակնկալ այցով կամ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման կենտրոններում, հայտնում է ընկրության մամուլի ծառայությունը:
«Ինչպես խոստացել էինք տարեսկզբին` 365 սմարթֆոննարդեն գտել են իրենց տերերին: Նախագծի նպատակը նորարարական ծառայությունները ոչ միայն մայրաքաղաքի, այլև մարզերի բաժանորդներին առավել հասանելի դարձնելն ու նշված փաթեթի ակտիվ բաժանորդներին խրախուսելն էր»,-մեկնաբանել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Հիշեցնենք, որ «365» խաղարկության համար մշակվել էր հատուկ համակարգչային ծրագիր (Microsoft.NET Random class selection on the system time), որը թույլ էր տալիս «Հատուկ» փաթեթին բաժանորդագրված՝ «Խոսում է քաղաքը» և «Անձնական» սակագնային պլանների ակտիվ բաժանորդների տվյալների բազայից հաղթողներին ընտրել պատահականության սկզբունքով: Խաղարկություններին չեն մասնակցել նախկինում հաղթած և երկկողմանի անջատված հեռախոսահամարները:
«365» խաղարկության արդյունքում MTS Ego սմարթֆոն է շահել Երևանի և մարզերի 365 բաժանորդ` հետևյալ հարաբերակցությամբ. Երևան – 83, Արագածոտն – 26, Արարատ – 39, Արմավիր – 38, Գեղարքունիք – 42, Կոտայք – 27, Լոռի – 8, Շիրակ – 28, Սյունիք – 39, Տավուշ – 25, Վայոց Ձոր – 10:
«Հատուկ» փաթեթն ընդամենը 2500 դրամ ամսավճարի դիմաց տրամադրում է 1500 րոպե ներառված ներցանցային խոսելաժամանակ և դեպի ՀՀ բջջային ցանցեր 150 SMS հաղորդագրություն ուղարկելու հնարավորություն:

The final stage of the “365” draw among VivaCell-MTS’ Personal and the City Talks tariff plans subscribers, who are users of the Special package in active status, was held.
VivaCell-MTS hosted 100 out of the 153 winners of the final stage of the draw from Yerevan and nearby areas at its headquarters and awarded them MTS Ego smartphones. The prizes to subscribers in remote settlements were delivered by VivaCell-MTS employees or at VivaCell-MTS service centers.
“As it was promised, now the 365 smartphones have reached their owners. The aim of the project was making the innovative services offered by VivaCell-MTS available for subscribers not only in Yerevan, but in provinces as well, and encouraging the subscribers of the Special package,” VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian said.
In the course of the year 365 subscribers from Yerevan and the provinces have won smartphones: Yerevan – 83, Aragatsotn – 26, Ararat – 39, Armavir – 38, Gegharkunik – 42, Kotayk – 27, Lori – 8, Shirak – 28, Syunik – 39, Tavush – 25, Vayots Dzor – 10.
The Special package provides 1500 minutes of on-net airtime and 150 text messages for sending to RA mobile networks for AMD 2500 per month.