Մեկնարկել է երիտասարդների շրջանում մեծ հետաքրքրություն վայելող «Ամերիա Սերունդ» ծրագիրը, որը յուրաքանչյուր տարի կազմակերպվում է Ամերիաբանկի կողմից: Այննախատեսված է 20-25 տարեկան նորավարտ երիտասարդների համար, ովքեր ունեն մեծ ցանկություն և պատրաստակամություն կառուցելու իրենց կարիերան բանկային համակարգում:
«Ամերիա Սերունդ» ծրագրի ընտրական փուլը բաղկացած է 3 հիմնական ենթափուլից` տեստավորում, խմբային, այնուհետև` անհատական հարցազրույց:
Նշված փուլերը հաջողությամբ հաղթահարած դիմորդների հետ կկնքվի ուսնակության պայմանագիր 3 ամիս տևողությամբ,իսկ տեսական և գործնական ուսուցման փուլերը հաջողությամբ ավարտած ուսնակներին կներկայացվի աշխատանքի առաջարկ: Վերապատրաստման ամբողջ ընթացքում բանկը կվարձատրի ծրագրի մասնակիցներին: Ծրագրին դիմելու համար անհրաժեշտ է Ամերիաբանկի պաշտոնական կայքում լրացնել համապատասխան դիմում-հայտը, կցել մոտիվացիոն նամակ, իսկ առավել ստեղծագործ երիտասարդները կարող են պատրատել մոտիվացիոն տեսահոլովակ (մինչ 1 րոպե տևողությամբ) և մինչև 2015-ի հունվարի 18-ը ներառյալ ուղարկել [email protected] հասցեով:
Նախորդ տարիներին անցկացրած «Ամերիա Սերունդ» երեք ծրագրի արդյունքում 70 երիտասարդ արդեն աշխատում է Ամերիաբանկի տարբեր ստորաբաժանումներում:Մանրամասները՝ Ամերիաբանկի պաշտոնական կայքէջի «Ամերիա Սերունդ» բաժնում:

Америабанк объявил о запуске пользующейся большой популярностью среди молодежи ежегодной программы «Америя Поколение». Четвертая программа «Америя Поколение» рассчитана на молодых людей 20-25 лет, окончивших учебу и намеревающихся построить карьеру в банковской сфере.
Отборочный этап по программе состоит из трех основных подэтапов: тестирование, командное и затем индивидуальное собеседование.
С прошедшими все три этапа будет заключен образовательный договор сроком на три месяца, а тем, кто успешно завершит также этапы теоретического и практического обучения, будет сделано предложение о работе.
В течение всего периода переподготовки банк будет оплачивать расходы участников программы.
Желающие принять участие в программе должны заполнить соответствующую заявку на сайте Америабанка, представить мотивационное письмо, а наиболее творческие заявители могут подготовить мотивационный ролик длительностью до 1 минуты, и до 18-го января 2015 года включительно отправить по адресу [email protected].
По результатам программ «Америя Поколение», проведенных в прошлые годы, 70 молодых людей уже работают в различных подразделениях Америабанка.