Մեկնարկել է երիտասարդների շրջանում մեծ հետաքրքրություն վայելող «Ամերիա Սերունդ» ծրագիրը, որը յուրաքանչյուր տարի կազմակերպվում է Ամերիաբանկի կողմից: Այննախատեսված է 20-25 տարեկան նորավարտ երիտասարդների համար, ովքեր ունեն մեծ ցանկություն և պատրաստակամություն կառուցելու իրենց կարիերան բանկային համակարգում:
«Ամերիա Սերունդ» ծրագրի ընտրական փուլը բաղկացած է 3 հիմնական ենթափուլից` տեստավորում, խմբային, այնուհետև` անհատական հարցազրույց:
Նշված փուլերը հաջողությամբ հաղթահարած դիմորդների հետ կկնքվի ուսնակության պայմանագիր 3 ամիս տևողությամբ,իսկ տեսական և գործնական ուսուցման փուլերը հաջողությամբ ավարտած ուսնակներին կներկայացվի աշխատանքի առաջարկ: Վերապատրաստման ամբողջ ընթացքում բանկը կվարձատրի ծրագրի մասնակիցներին: Ծրագրին դիմելու համար անհրաժեշտ է Ամերիաբանկի պաշտոնական կայքում լրացնել համապատասխան դիմում-հայտը, կցել մոտիվացիոն նամակ, իսկ առավել ստեղծագործ երիտասարդները կարող են պատրատել մոտիվացիոն տեսահոլովակ (մինչ 1 րոպե տևողությամբ) և մինչև 2015-ի հունվարի 18-ը ներառյալ ուղարկել [email protected] հասցեով:
Նախորդ տարիներին անցկացրած «Ամերիա Սերունդ» երեք ծրագրի արդյունքում 70 երիտասարդ արդեն աշխատում է Ամերիաբանկի տարբեր ստորաբաժանումներում:Մանրամասները՝ Ամերիաբանկի պաշտոնական կայքէջի «Ամերիա Սերունդ» բաժնում:

Ameriabank announced the launch of the fourth annual Ameria Generation program that has gained major popularity among young people.
The program targets recent university graduates aged 20-25 who are enthusiastic for a career in Ameriabank.
The qualification phase includes three sub-stages – testing, group interview and individual interview. The applicants who passed all three sub-stages will sign 3-month educational contracts; those who successfully complete the theoretical and practical sub-stages will be offered challenging opportunities at Ameriabank. The participants’ expenses will be covered throughout the entire period of training.
Those interested in participating are invited to send a filled-in application form, motivation letter, CV describing all relevant qualifications, experience and contact information for professional references at [email protected]. The most creative applicants can make a 1-minute motivational video to be sent at [email protected] by January 18, 2015.
70 young people selected a result of the three previous programs are currently employed with Ameriabank.