Մինչև 2015-ի մարտի 2-ը ներառյալ Առէկսիմբանկն իր հաճախորդներին առաջարկում է IntelExpress միջազգային դրամական փոխանցումներ դեպի ՄեծԲրիտանիա` 0% սակագնով: Արտոնյալ սակագնով փոխանցումներ կատարելու հնարավորությունն ուղղված է ազգաբնակչության համար լրացուցիչ հարմարություններ ստեղծելու և նրանց ֆինանսական ծառայությունների նկատմամբ աճող պահանջարկը բավարարելուն: Փոխանցումը ստացողը գումարը ստանալիս որևէ միջնորդավճար չի վճարում և հնարավորություն ունի ստանալ գումարը ուղարկելուց անմիջապես հետո:
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ում սպասարկվում են նաև Avers, Anelik, Unistream, MoneyGram, RIAMoney Transfer, Converse Transfer և Sigue Money Transfer միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգերը, որոնք նույնպես առաջարկում են մրցունակ սակագներ և սպասարկման կետերի լայն աշխարհագրություն:

«Арэксимбанк-группа Газпромбанка» и система международных денежных переводов «IntelExpress» проводят акцию «Перевод по тарифу 0%».
В период до 2 марта 2015 года клиенты Банка могут переводить денежные средства в Великобританию по системе «IntelExpress» по тарифу 0%. Возможность осуществления денежных переводов по нулевому тарифу направлена на создание дополнительных удобств для населения республики и удовлетворение растущего спроса на финансовые услуги. Получатель денежного перевода комиссию не оплачивает и получает перевод сразу после его отправки.
ЗАО «Арэксимбанк-Группа Газпромбанка» обслуживает также системы международных денежных переводов Avers, Anelik, Unistream, MoneyGram, RIA Money Transfer, Converse Transfer и Sigue Money Transfer, которые предлагают конкурентоспособные тарифы и имеют широкую сеть обслуживания.