Երևանն ընդգրկվել է էլեկտրոնային կառավարման ցուցանիշներով քաղաքների լավագույն հնգյակում: Հետազոտությունն իրականացրել է ԱՄՆ-ի Նյու Ջերսի նահանգի Նյուարք քաղաքի Ռութգերսի համալսարանի հանրային հարաբերությունների և վարչարարության դպրոցի էլեկտրոնային կառավարման ինստիտուտը, որը, 2003 թվականից սկսած, վեցերորդ տարին անընդմեջ համապատասխան ուսումնասիրություններ է անում` աշխարհի խոշոր քաղաքների էլեկտրոնային կառավարման հնարավորությունները գնահատելու համար:
Քաղաքապետարանից հայտնում են, որ վերջին հետազոտության շրջանակում ուսումնասիրվել են աշխարհի 100 երկրի խոշոր քաղաքների քաղաքապետարանների էլեկտրոնային կառավարման համակարգերը՝ ըստ օգտվելու մատչելիության, համակարգերի բովանդակության, առաջարկվող ծառայությունների, տվյալների պահպանման գաղտնիության, ինչպես նաև քաղաքացիական և սոցիալական ակտիվության չափորոշիչների:
Հետազոտության արդյունքում առաջատարը Սեուլն է, որին հաջորդում են Նյու Յորքը, Հոնկոնգը և Սինգապուրը: Հինգերորդ տեղում Երևանն է: Լավագույն տասնյակում ընդգրկված քաղաքների շարքում Երևանին համապատասխանաբար հաջորդում են Բրատիսլավան, Տորոնտոն, Շանհայը, Դուբայը և Պրահան:
Համանման նախորդ հետազոտության ժամանակ Երևանի քաղաքապետարանը էլեկտրոնային կառավարման հնարավորություններով զբաղեցրել էր 19-րդ հորիզոնականը:

17 Январь 2015 - 12:28 AMT
Ереван по показателям электронного управления включен в пятерку лучших городов мира. Исследование проведено Институтом электронного управления Школы общественных отношений и администрирования Университета Рутгерса в городе Ньюарк американского штата Нью-Джерси. Начиная с 2003 года Институт уже в шестой раз проводит исследования с целью оценить возможности электронного управления в разных городах мира.
Как сообщили в мэрии Еревана, в последнее исследование были вовлечены системы электронного управления мэрий крупных городов 100 стран мира. При проведении исследования принимались во внимание удобство пользования системой, содержание, предлагаемые услуги, конфиденциальность данных, а также показатели гражданской и социальной активности.
Первое место по итогам исследования занял Сеул, за ним следуют Нью-Йорк, Гонконг и Сингапур. На пятом месте находится Ереван, за которым следуют Братислава, Торонто, Шанхай, Дубай и Прага.