Սերգեյ Փարաջանովի «Նռան գույնը» ֆիլմը ցուցադրվելու է Ստամբուլի անկախ ֆիլմերի փառատոնում, որը մեկնարկելու է փետրվարի 12-ին և շարունակվելու մինչև փետրվարի 22-ը: Դրանից հետո՝ փետրվարի 26-ից մարտի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում, ֆիլմերը ցուցադրվելու են Իզմիր և Անկարա քաղաքներում:
Habertürk-ի հոդվածագիր Մեհմեթ Աչարն փառատոնի շրջանակներում ներկայացրել է 10 ֆիլմ, որոնք պետք է անպայման դիտել: Այդ 10 ֆիլմերի թվում է նաև Սերգեյ Փարաջանովի «Նռան գույնը» ֆիլմը:
Հեղինակը նշում է, որ ֆիլմը նկարահանվել է 1968 թվականին և պատմում է Սայաթ- Նովայի կյանքի մասին:
«Շատ ռեժիսորների համար ոգեշնչման աղբյուր դարձած այս ֆիլմն այսօր դասական է համարվում: 1969 թվականին Խորհրդային միությունում արգելված ֆիլմն այժմ թուրք կինոսիրողների առջև է՝ Մարտին Սկորսեզեի գլխավորությամբ The Film Foundation-ի կողմից վերականգնված տարբերակով»,- գրում է նա, մեջբերում է Tert.am-ը:

Armenian director Sergei Parajanov’s Color of Pomegranates will go on screen in Turkey as part of the Istanbul Independent Film Festival.
The cultural event, entitled İf , will run from 26 February to March 1. The films included in the program will be presented in the town of Izmir and capital Ankara.
Mehmet Acar, a publicist of Haberturk, strongly recommended "Color of Pomegranate" among 10 films worth watching, Tert.am reports.
"The 1968 movie follows the life of the 18th century Armenian poet and musician Sayat Nova. The movie, which has become a source of inspiration for many directors, is today considered classics. Banned in the Soviet Union in 1969, the film is now accessible to fans, newly reconstructed by Martin Scorsese’s Film Foundation,” he said.