2015-ի փետրվարին նախորդ ամսվա համեմատ բենզինի գինը նվազել է 6,5 տոկոսով, հայտնում է Ազգային վիճակագրական ծառայությունը:
Նույն ժամանակահատվածում դիզելային վառելիքի գինը նվազել է 5,7 տոկոսով: 2014-ի փետրվարի համեմատ բենզինի և դիզելային վառելիքի գները նվազել են համապատասխանաբար 8,9 և 6,6 տոկոսով:
Ոչ պարենային ապրանքների գներն ընթացիկ տարվա փետրվարին նախորդ ամսվա համեմատ աճել են 0,7 տոկոսով:
Հայաստանում բենզինի և դիզելային վառելիքի գները 2015 թվականի հունվարին, նախորդ տարվա դեկտեմբերի համեմատ, աճել են 0,9%-ով, հաղորդում է ՀՀ ԱՎԾ-ն։
Ընդ որում, դիզելային վառելիքի գները հաշվետու ամսում նվազել են 0,3 տոկոսով` նախորդ ամսվա համեմատ։
Նախորդ տարվա հունվարի համեմատ բենզինի գները նվազել են 2,5 տոկոսով, իսկ դիզվառելիքի գները` 0,9 տոկոսով: Ընդհանուր առմամբ ոչ պարենային ապրանքների գները 2015 թվականի հունվարին նախորդ ամսվա համեմատ աճել են 0,5 տոկոսով։

Цены на бензин в Армении в феврале 2015 года по сравнению с прошлым месяцем снизились на 6,5%, сообщает Национальная статистическая служба республики.
За отчетный месяц цены на дизельное топливо снизились на 5,7% по сранению с январем текущего года.
Согласно сообщению НСС в феврале 2015 года по сравнению с февралём прошлого года бензин подешевел на 8,9%, а дизельное топливо – на 6,6%.
Цены на непродовольственные товары в Армении в феврале 2015 года по сравнению с прошлым месяцем выросли на 0,7%.
Ранее Национальная статистичекая служба Армении сообщала о том, что цены на бензин в Армении в январе 2015 года по сравнению с декабрем прошлого года выросли на 0,9%.
В январе 2015 по сравнению с январем прошлого года бензин подешевел на 2,5%, а дизельное топливо – на 0,9%.