Ամերիաբանկը ճանաչվել է Հայաստանի` 2015թ. «Տարվա լավագույն բանկ» «Global Finance» հեղինակավոր ամսագրի «Աշխարհի լավագույն զարգացող բանկեր 2015» հատուկ հետազոտության արդյունքում: Արդեն 4-րդ տարին անընդմեջ, սկսած 2012թ.-ից, Ամերիաբանկն արժանանում է ֆինանսական ոլորտում բարձր չափորոշիչ համարվող այս մրցանակին, ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
Ինչպես նշում են մրցույթի կազմակերպիչները, «Տարվա լավագույն բանկ» տիտղոսը շնորհվել է Բանկի գործունեությունը բնութագրող մի շարք կարևոր ցուցանիշների հիման վրա, մասնավորապես, հաշվի են առնվել ակտիվների աճը, շահութաբերության մակարդակը, ռազմավարական նշանակության հարաբերությունների հաստատումը, ծառայությունների լայն տեսականին, մրցակցային գնագոյացման ապահովումը և նորարարական լուծումներըը:
«Global Finance»-ի ամսագրի դասակարգմամբ 2015թ.-ի «Տարվա լավագույն բանկ» տիտղոսին արժանացել են նաև այնպիսի խոշոր բանկեր, ինչպիսիք են Wells Fargo-ն (ԱՄՆ), ING-ն (Բելգիա, Հոլանդիա), UBS բանկը (Շվեյցարիա), Ռուսական Sberbank-ը, TBC-ն (Վրաստան) և այլ ֆինանսական կառույցներ:

17 Март 2015 - 08:36 AMT
Журнал Global Finance по итогам специального исследования «Лучший развивающийся банк в мире 2015» признал Америабанк «Лучшим банком года 2015». Начиная с 2012 года, Америабанк уже четвертый год подряд удостаивается этой престижной премии, говорится в сообщении банка.
Как отмечают организаторы конкурса, премия «Лучший банк года» вручен на основе изучения ряда важных показателей, характеризующих работу банка. Были учены рост активов, уровень доходности, установление стратегических отношений, широкий спектр услуг, обеспечение конкурентоспобного ценообразования и новаторские решения.
Премии «Лучший банк года 2015» по версии Global Finance удостоились также такие крупные банки, как Wells Fargo (США), ING (Бельгия, Голландия), UBS (Швейцария), Sberbank (Россия), TBC (Грузия) и другие финансовые структры.