Մարտի 30-ին Երևանում տեղի կունենա «Եվրասիական տնտեսական միության շուկան առանց արգելքների» խորհրդակցությունը, որտեղ եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի ներկայացուցիչները կպատմեն ԵՏՄ անդամ երկրների միջև սահմանափակումների, ինչպես նաև առևտրային արգելքների հաղթահարմանն ուղղված աշխատանքի մասին և կպատասխանեն Հայաստանի գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների հարցերին:
Խորհրդակցության կազմակերպիչն է ՀՀ միջազգային տնտեսական ինտեգրման ու բարեփոխումների նախարարությունը Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի և Հայաստանի Արդյունաբերողների և գործարարների (գործատուների) միության հետ համատեղ:
Միջոցառմանը կմասնակցեն վարչապետը, միջազգային տնտեսական ինտեգրման ու բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, ԵՏՀ մակրոտնտեսության և ինտեգրման հիմնական ուղղությունների կոլեգիայի անդամ (նախարար) Տատյանա Վալովայան, ԵՏՀ կոլեգիայի անդամ (նախարար) Կարինե Մինասյանը, Արդյունաբերողների և գործարարների (գործատուների) միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը, Հայաստանի պետական մարմինների ու գործարար հանրության ներկայացուցիչներ:

30 Март 2015 - 06:42 AMT
Совещание «Рынок Евразийского экономического союза без барьеров», где представители Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) расскажут о работе по устранению изъятий и ограничений, в том числе барьеров во взаимной торговле между странами-членами ЕАЭС и ответят на вопросы бизнес-сообщества Армении, пройдет 30 марта в Ереване.
Организаторами совещания выступили министерство международной экономической интеграции и реформ Армении совместно с Евразийской экономической комиссией и Союзом промышленников и предпринимателей (работодателей) Армении — СПП(Р)А.
В мероприятии примут участие вице-премьер, министр международной экономической интеграции и реформ, член совета ЕЭК от Армении Ваче Габриелян, член коллегии (министр) по основным направлениям интеграции и макроэкономике ЕЭК Татьяна Валовая, член коллегии (министр) ЕЭК Карине Минасян, председатель СПП(Р)А Арсен Казарян, представители государственных органов и бизнес-сообщества Армении, сообщает пресс-служба ЕЭК.