ՀՀ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում, ըստ նախնական տվյալների, հակառակորդի արձակած կրակոցից ստացած հրազենային մարմնական վնասվածքների արդյունքում զոհվել է ավագ ենթասպա, 1972-ին ծնված Հայկ Սարգսի Քեշիշօղլյանը:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրգործ ՔՕ 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ և 13-րդ կետերով (այն է՝ սպանություն մի խումբ անձանց կամ կազմակերպված խմբի կողմից ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով), կատարվում է նախաքննություն, տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը:
Դեռ ապրիլի լույս 6-ի գիշեվանից հայ-ադրբեջանական սահմանի և ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծի երկայնքով հակառակորդը բավականին ինտենսիվ կրակահերթերով խախտել է հրադադարի ռեժիմը, ասել է պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:«Ոչ կրիտիկական շատ, բայց որոշակի քանակությամբ եղել է»,-ասել է` մանրամասնելով, որ կրակել են գյուղերի և դիրքերի ուղղությամբ:
Իսկ Տավուշի մարզում, Չորաթանի գյուղապետՎարուժան Բաղմանյանի խոսքով, առավոտյան կրակել են նաև համայնքի խաղողի այգիներում աշխատող գյուղացիների վրա. «Առավոտյան կրակել են, բայց հիմա հանդարտ է, ժողովուրդը` իր գործին»:Ինչպես Չորաթանում, այնպես էլ այլ հայկական գյուղերում զոհեր և վիրավորներ չեն եղել:

В результате нарушения режима прекращения огня азербайджанской стороной в северо-восточном направлении армяно-азербайджанской границы погиб армянский военнослужащий. Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, в N-ской воинской части, на боевой позиции в результате выстрела противника погиб старший прапорщик Айк Кешишоглян (1972 г.р.)
По факту соответствующее управление Следственного комитета Армении возбудило уголовное дело по признакам пп. 7 и 13 ч. 2 ст. 104 УК РА (Убийство, совершенное группой лиц или организованной группой по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма).
В ночь на 6 апреля на армяно-азербайджанской границе и по всему периметру линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана противник весьма интенсивной автоматной очередью нарушил режим прекращения огня.
Как сообщил пресс-секретарь министерства обороны РА Арцрун Ованнисян, стреляли в направлении сел и боевых позиций.
По некоторым сведениям, утром 6 апреля стреляли также по мирным жителям сел, работающим в виноградных садах общины Чоратан Тавушской области, что подтвердил староста села Чоратан Варужан Багманян, добавив: «Утром стреляли, но сейчас спокойно, сельчане работают». Как в Чоратане, так и в других армянских селах раненных и погибших нет.