Yerevan Jazz Fest 2015 երաժշտական փառատոնը Երևանում տեղի կունենա սեպտեմբերի 17-19-ը։ Դրա շրջանակում ելույթ կունենա աշխարհահռչակ վոկալիստ, ամերիկացի Ռիչարդ Բոնան: Փառատոնին կմասնակցեն նաև այնպիսի հայտնի ջազ երաժիշտներ, ինչպիսիք են Նինո Կատամաձեն Վրաստանից, Սերգեյ Մանուկյանը Ռուսաստանից, Արթուր Սաթյանը Լիբանանից, ինչպես նաև Լևոն Մալխասյանն ու Վահագն Հայրապետյանը` Հայաստանից։
Կոնստանտին Օրբելյանին նվիրված եզրափակիչ համերգին կմասնակցեն Մարիամ և Արմեն Մերաբովները, որոնք ելույթ կունենան Հայաստանի պետական ջազ նվագախմբի նվագակցությամբ` Արմեն Հյուսնունցի ղեկավարությամբ։ Համերգի երկրորդ բաժնում հանդիսատեսին կներկայանա ավստրիացի ջազմեն Հյուբերտ Թաբսը:
Yerevan Jazz Fest-ի շրջանակում կազմակերպվող համերգները տեղի կունենան Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում, կազմակերպիչը Mezzo Production-ն է:

17-19 сентября в армянской столице пройдет Yerevan Jazz Fest 2015, сообщается на страничке фестиваля в соцсети Facebook.
В фестивале примут участие такие видные джазовые музыканты, как Нино Катамадзе (Грузия), Сергей Манукян (Россия), Артур Сатьян (Ливан), а также Левон Малхасян и Ваагн Айрапетян из Армении.
В рамках фестиваля выступит известный мультиинструменталист и вокалист из США Ричард Бона.
В заключительном концерте, посвященном Константину Орбеляну, в сопровождении Государственного джазового ансамбля под управлением Армена Уснунца выступят Мариам и Армен Мерабовы. Во втором отделении концерта свое творчество зрителям представит джазмен из Австрии Хьюберт Табс.
Все выступления в рамках Yerevan Jazz Fest пройдут в Спортивно-концертном комплексе им. К. Демирчяна, сообщает АРКА.