ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը և դուստր ընկերությունը՝ ՄոբիԴրամ-ը, ավարտել են համատեղ նախագծերից մեկի՝ վճարային տերմինալների միջոցով ինքնասպասարկման ծառայությունների մատուցման ծրագրի առաջին փուլը: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման կենտրոններում տեղադրվել է վճարային 50 տերմինալ: Դրանցից 23-ը սպասարկելու են մայրաքաղաքի, իսկ 27-ը՝ մարզերի բնակիչներին՝ ընդգրկելով Հայաստանի ամբողջ տարածքը, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
Նախագծի հիմնական նպատակը սպասարկման որակի բարելավումն է. հաճախորդներին նոր գործիքներ տրամադրելով՝ էականորեն նվազում է գործարքի ժամանակը: Տեղադրված տերմինալների միջոցով հաճախորդը կարող է վճարել բջջային կապի ծառայությունների, կոմունալ ծախսերի, արբանյակային և կաբելային հեռուստատեսության և ինտերնետ հասանելիության ծառայությունների դիմաց: Վճարային տերմինալների օգնությամբ հնարավոր է նաև համալրել ՄոբիԴրամ բջջային դրամապանակը: Մատուցվող ծառայությունների ցանկն անընդմեջ ընդլայնվում է:
«Տեխնիկայի հնարավորությունը կարիքներին ծառայեցնելը հզոր գործիք է: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն իր դուստր ընկերության՝ ՄոբիԴրամի հետ, ձգտում է արագ արձագանքել հաճախորդների պահանջներին: Ոչ միայն մայրաքաղաքի, այլև մարզերի մեր հայրենակիցներին նոր լուծումներ առաջարկելը, սպասարկման բարձր որակ և հարմարավետ պայմաններ ապահովելը եղել և մնում են մեր ուշադրության կենտրոնում: ՄոբիԴրամը թույլ է տալիս որպես այդպիսի տարբերակ օգտագործել և՛ բջջային հեռախոսը, և՛ առաջարկվող տերմինալը: Ի՞նչ կտա դա հաճախորդին. ժամանակի խնայողություն, ֆինանսական միջոցները կառավարելու հմտություն, անհրաժեշտ գործարքներն իրեն հարմար ժամանակահատվածում և վայրում իրականացնելու պարզ մեխանիզմ և այլն: Անակնկալները շարունակական են լինելու»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՄոբիԴրամի վճարային բոլոր տերմինալները հագեցած են սենսորային էկրանով և պարզ ինտերֆեյսով, ինչը թույլ է տալիս հաճախորդին առանց լրացուցիչ գիտելիքների և հմտությունների՝ օգտվել մատուցվող ծառայություններից: ՄոբիԴրամը և ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարունակելու են հարմարավետ լուծումներ առաջարկել իրենց հաճախորդներին:

VivaCell-MTS and its subsidiary MobiDram have completed the first stage of the project aimed at bringing self-care services delivered through payment terminals closer to the customer.
According to the company’s press release, 50 terminals have been installed in VivaCell-MTS service centers as part of the project. 23 of the payment terminals are intended for Yerevan residents and the other 27 will serve those living in the provinces, thus covering the whole territory of Armenia.
The program is aimed at ensuring enhanced customer experience, i.e. improving time-efficiency by offering new self-care tools. Using the terminals the customers can pay for mobile phone, utility, satellite and cable TV as well as Internet services. The payment terminals also give an opportunity to refill the MobiDram mobile wallet. The list of services which are rendered through MobiDram grows continuously.
“Making technological means serve the needs of people is a powerful tool. Together with its subsidiary MobiDram, VivaCell-MTS strives to provide timely response to growing customer demands. Offering new solutions, providing premium quality services and ensuring convenient conditions not only for Yerevan residents but also for people living in the regions have always been at the heart of VivaCell-MTS attention. MobiDram allows you to enjoy those benefits by rendering services via both your mobile phone and payment terminals,” VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian said.