Shadowmatic բջջային խաղը շարունակում է հաղթարշավը ոչ միայն երկրպագուների ստվար բանակի տեսքով, որի քանակն աշխարհում օրեցօր աճում է: Հայկական Triada Studio Games ստուդիայի մանրակրկիտ և վիրտուոզ եռամյա աշխատանքի արդյունքն արդեն հասցրել է բազմաթիվ, այդ թվում նաև միջազգային հեղինակավոր մրցանակների արժանանալ խաղերի ինդուստրիայում: Իսկ այսօր արդեն խաղն արժանացել է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի առաջատարի ամենաբարձր դրվատանքին` Shadowmatic-ը դարձել է Apple Design Awards-ի մրցանակակիրը:
Խաղի հեղինակները հենց սկզբից նպատակ էին դրել ստեղծել բարձրորակ և եզակի պրոդուկտ, որը ոչ միայն սիրված կդառնա գեյմերների շրջանում, այլ նաև թույլ կտա օգտատերին զարգացնել երևակայությունն ու կատարելագործել ռեակցիան: Shadowmatic-ի գլուխկոտրուկները լուծելու համար պահանջվում է գտնել ստվերում թաքնված ուրվանկարները:
Խաղը 9 սենյակ ունի և ավելի քան 70 մակարդակ: Յուրաքանչյուր սենյակն ունի իր ուրույն մթնոլորտն ու համապատասխան երաժշտոկան ուղեկցությունը: Խաղում գործում է հուշումների հատուկ համակարգ, որից օգտատերը կարող է օգտվել անհրաժեշտության դեպքում: Հուշումները օգնում են գուշակել ճիշտ տարբերակը, սակայն դրանցից օգտվելու դեպքում խաղացողը միավորներ է կորցնում: Ամեն դեպքում, խաղից հաճույք ստանալու համար, հեղինակները խորհուրդ են տալիս օգտվել հուշումներից միայն ծայրահեղ դեպքում:
Խաղը թողարկվեց 2015-ի հունվարի 15-ին և անմիջապես հայտնվեց համընդհանուր ուշադրության կենտրոնում: Բոլոր երկրներում խաղը հայտնվեց App Store-ի Editor's Choice («Խմբագրի ընտրությունը») բաժնում, իսկ Apple կողմից ճանաչվեց հունվարի լավագույն խաղը: Ապրիլի 4-ին տեղի ունեցավ ArmNet Awards մրցանակների հանձնման պաշտոնական արարողությունը, որտեղ «Նորարարություն» և «Դիզայն և կոմֆորտ» անվանակարգերում գլխավոր մրցանակները, ինչպես նաև լավագույն բջջային հավելվածի համար գրան- պրին ստացավ Shadowmatic-ը: Մայիսի 17-ին Մոսկվայում խաղեր մշակողների և թողարկողների հերթական միջազգային DevGAMM համաժողովում, որի շրջանակում հանձնվեցին DevGAMM Awards 2015-ի հաղթողների մրցանակները, Shadowmatic խաղն արժանացավ միանգամից 2 մրցանակի` «Լավագույն գրաֆիկայի համար» և «Մեդիա ընտրություն»: Խաղը նաև հայտնվեց iOS Games կայքի «Օրվա խաղը» բաժնում, որը նվիրված է iPhone, iPad և iPod Touch համար նախատեսված խաղերին:
Shadowmatic-ը հասանելի է iOS հարթակում աշխատող սարքավորումների համար: Այն հարմարեցված է iPhone 3GS և բարձր, iPad 2-ի և բարձր, 4-րդ սերնդի iPod Touch-ի և բարձր մոդելների սարքերի համար: Հետագայում խաղը հասանելի կլինի նաև այլ բջջային և դեսքթոփ հարթակներում:
Խաղի հեղինակը Triada Studio Games-ն է, որը համակարգչային գրաֆիկայի ու անիմացիայի ավելի քան 20 տարվա փորձ ունեցող Triada Studio-ի նոր ստորաբաժանումն է։

Мобильная игра Shadowmatic продолжает свое триумфальное шествие не только в виде огромной армии поклонников, численность которой во всем мире растет с каждым днем. Плод трехлетней кропотливой и виртуозной работы армянской студии Triada Studio Games уже успел стать обладателем многих – в том числе международных престижных наград игровой индустрии. Сегодня же игра удостоилась высшей похвалы от законодателя моды в сфере информационных технологий: Shadowmatic стала обладателем приза Apple Design Awards.
Создатели игры в самом начале поставили перед собой цель – разработать высококачественный и уникальный продукт, который не только станет любим многими геймерами, но и позволит пользователю развивать воображение и оттачивать реакцию. Для решения головоломок в Shadowmatic требуется находить скрытые в тени силуэты.
Все мы, будучи детьми, любили играть с собственной тенью на стене. Иногда удавалось, манипулируя руками и пальцами, образовать в тени что-то, напоминающее собаку, лебедя и т.д. Игрок имеет дело с разными предметами разной сложности (зависит от уровня), меняя расположение которых необходимо получить иной предмет, образованный от теней, бросаемых манипулируемыми предметами. Присутствуют так же секретные уровни, в которых игрок может получить не одну, а несколько теней в виде разных предметов.
Игра была запущена 15 января 2015 года и сразу же оказалась в центре всеобщего внимания. Во всех странах Shadowmatic попала в раздел Editor's Choice («Выбор редактора») на App Store, а со стороны Apple была признана лучшей игрой января. 4 апреля – во время официальной церемонии вручения наград ArmNet Awards игра удостоилась главных призов в номинациях «Инновации» и «Дизайн и комфорт», а так же получила гран-при за лучшее мобильное приложение. 17 мая, в рамках проводимой в Москве международной конференции разработчиков и издателей игр DevGAMM армянская игра стала лауреатом сразу двух наград DevGAMM Awards – «За лучшую графику» и «Выбор медиа». Игра также попала в рубрику «Игра дня» на сайте iOS Games, посвященном играм для iPhone, iPad и iPod Touch.
Shadowmatic доступна на устройствах, работающих на платформе iOS. Игра оптимизирована для работы на моделях iPhone 3GS и выше, iPad 2 и выше, iPod Touch 4-го поколения и выше. В дальнейшем игра станет доступна и на других мобильных и десктоп-платформах.