Հունիսի 20-ին՝ ԴիջիԹեք բիզնես ֆորումի ավարտին, առաջին անգամ մրցանակաբաշխություն է անցկացվել, որի ընթացքում տարբեր անվանակարգերում «Դիջիբիզնես» մրցանակը շնորհվել է ոչ ՏՏ ոլորտի ընկերություններին, որոնք իրենց գործունեության մեջ հաջողությամբ ՏՏ լուծումներ են կիրառում: Արդյունքում «Տարվա նորարար ընկերություն» անվանակարգում հաղթել է Ամերիաբանկը:
Մրցանակաբաշխության նպատակն է շահագրգռել տեխնոլոգիաներ ներդնող ընկերություններին և ներկայացնել դրանք հասարակությանը: Կազմակերպիչն Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունն էր (ԻՏՁՄ):
Մրցանակները հանձնել են ԻՏՁՄ վարչության անդամներն ու ՏՏ ոլորտի այլ ներկայացուցիչներ:
Ամերիաբանկը Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին: Այն Հայաստանում առաջին ներդրումային բանկն է և սկսած 2007-ից` տրամադրում է նորարարական բանկային ծառայությունների լայն տեսականի: Այն ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ:
8-րդ ամենամյա ԴիջիԹեք բիզնես ֆորումն այս տարի մեկնարկել էր հունիսի 19-ին: «Խելացի լուծումներ` խելացի բիզնեսի համար» խորագիրը կրող տեխնոլոգիական ֆորումն անցկացվել է ՀՀ վարչապետի աջակցութամբ: Դրա նպատակն է նպաստել տեղեկատվական և հեռահաղորդակցական տեխնոլոգիաների (ՏՀՏ) ներդրմանը տնտեսության այլ ոլորտներում, ներկայացնել հայաստանյան և միջազգային ընկերությունների ՏՀՏ ապրանքներն ու ծառայությունները, որոնք նախատեսված են տնտեսության այլ ճյուղերի արդիականացման համար:
Այս տարի ֆորումին մասնակցել են հայաստանյան ՏՏ ոլորտի և բիզնեսի այլ բնագավառները ներկայացնող ընկերություններ, ինչպես նաև պետական կառավարման ոլորտի կազմակերպություններ, որոնք մոտ 70-ն էին: Բիզնես ֆորումը ներառում էր ցուցահանդեսային մաս և մասնագիտական քննարկումներ:

Америабанк получил премию «DigiBusiness» в номинации «Инновационная компания года» по итогам бизнес-форума DigiTec 2015, сообщает пресс-служба организатора мероприятия – Союза компаний по информационным технологиям Армении (UITE).
Премия «DigiBusiness» была вручена в различных номинациях компаниям, работающим вне ИТ-сферы, которые в своей деятельности успешно применяют ИТ-решения. Конкурс нацелен на привлечение компаний, внедряющих технологии, и представление их общественности. Данные компании станут хорошим примером для своих коллег.
Восьмой ежегодный бизнес-форум DigiTec 2015 прошел в Ереване 19-20 июня под девизом «Умные решения для умного бизнеса». В нем приняли участие более 70-ти крупных компаний.
Цель бизнес-форума DigiTec – содействие развитию предпринимательства в сфере информационных технологий, создание необходимых условий для получения информации о современных технологических решениях и обмена опытом.
Темами форума в этом году стали туризм, торговля, сельское хозяйство, строительство, горнорудная сфера, финансово-банковская сфера, электронная торговля, здравоохранение, образование, транспорт, сообщает АРКА.
В ходе двухдневного форума прошли также пленарные заседания, деловые презентации, выставка, семинары, круглые столы, деловые встречи с участием местных и международных предпринимателей, экспертов и представителей госорганов.
В числе участников – «Форум бизнес-центр» (партнер бизнес-форума), такие авторитетные компании, как «Америабанк», «Арпиар», «Центр содействия бизнеса», «Бевер компьютер», «Еревак», «ЭКЕНГ», «Енерджайз Глобал Сервисиз», «Tell Cell», Instigate, «Instigate консультация», «Instigate Mobile», «Instigate Robotics», образовательный центр Instigate, «Лайм Тех», «Левиафан», «Гибрид Селюшнс», «Масис Тек», «Май Кард», «Монитис», «Никита Мобайл», SOS Systems и др.