Հունիսի 20-ին՝ ԴիջիԹեք բիզնես ֆորումի ավարտին, առաջին անգամ մրցանակաբաշխություն է անցկացվել, որի ընթացքում տարբեր անվանակարգերում «Դիջիբիզնես» մրցանակը շնորհվել է ոչ ՏՏ ոլորտի ընկերություններին, որոնք իրենց գործունեության մեջ հաջողությամբ ՏՏ լուծումներ են կիրառում: Արդյունքում «Տարվա նորարար ընկերություն» անվանակարգում հաղթել է Ամերիաբանկը:
Մրցանակաբաշխության նպատակն է շահագրգռել տեխնոլոգիաներ ներդնող ընկերություններին և ներկայացնել դրանք հասարակությանը: Կազմակերպիչն Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունն էր (ԻՏՁՄ):
Մրցանակները հանձնել են ԻՏՁՄ վարչության անդամներն ու ՏՏ ոլորտի այլ ներկայացուցիչներ:
Ամերիաբանկը Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին: Այն Հայաստանում առաջին ներդրումային բանկն է և սկսած 2007-ից` տրամադրում է նորարարական բանկային ծառայությունների լայն տեսականի: Այն ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ:
8-րդ ամենամյա ԴիջիԹեք բիզնես ֆորումն այս տարի մեկնարկել էր հունիսի 19-ին: «Խելացի լուծումներ` խելացի բիզնեսի համար» խորագիրը կրող տեխնոլոգիական ֆորումն անցկացվել է ՀՀ վարչապետի աջակցութամբ: Դրա նպատակն է նպաստել տեղեկատվական և հեռահաղորդակցական տեխնոլոգիաների (ՏՀՏ) ներդրմանը տնտեսության այլ ոլորտներում, ներկայացնել հայաստանյան և միջազգային ընկերությունների ՏՀՏ ապրանքներն ու ծառայությունները, որոնք նախատեսված են տնտեսության այլ ճյուղերի արդիականացման համար:
Այս տարի ֆորումին մասնակցել են հայաստանյան ՏՏ ոլորտի և բիզնեսի այլ բնագավառները ներկայացնող ընկերություններ, ինչպես նաև պետական կառավարման ոլորտի կազմակերպություններ, որոնք մոտ 70-ն էին: Բիզնես ֆորումը ներառում էր ցուցահանդեսային մաս և մասնագիտական քննարկումներ:

Armenia's Ameriabank was awarded the DigiBusiness prize in the Innovative Company of the Year category by DigiTec 2015 Forum, the Union of Information Technology Enterprises of Armenia (UITE), the organizer of the gathering, said, according to ARKA.
DigiBusiness prize was awarded in various categories to companies operating outside the IT industry, which successfully use IT solutions in their everyday activity.
UITE said the annual contest is designed to attract companies which use latest IT technology and showcase it to the public at large. It said these companies will serve as a good example for their colleagues.
The eighth annual DigiTec Business Forum 2015 themed "smart solutions for smart business" was held in Yerevan on June 19-20. It was attended by more than 70 companies. The purpose of the annual event is promotion of entrepreneurship in the sector of information technology, creation of conditions to obtain information on the latest technological solutions and exchange of experience.
The two-day forum featured plenary sessions, business presentations, exhibitions, seminars, round tables, meetings with local and international entrepreneurs, experts and representatives of government agencies.
This year’s event featured tourism, trade, agriculture, construction, mining sector, financial and banking sectors, e-commerce, health, education and transport. The event was held under the high patronage of Prime Minister Hovik Abrahamyan.
The Union of Information Technology Enterprises of Armenia (UITE) was founded in 2000 to protect the economic interests of IT companies and promote research in the field of IT.